اعتبارات گشت نظارت بر ناوگان عمومی برون‌شهری تامین شد

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، کنترل و نظارت بر ناوگان عمومی در جاده‌ها را دغدغه مهم این سازمان عنوان کرد و گفت: در این زمینه اعتبارات لازم پیش‌بینی شده است تا اگر استانی نیاز به گشت‌های اضافه داشت اقدام لازم به عمل آید.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، فرهاد صالحیان در نشست با مدیرکل و معاونان اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین اظهار کرد: در این زمینه در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعتبارات لازم پیش‌بینی شده تا اگر استانی نیاز به گشت‌های اضافه داشت اقدام لازم به عمل آید.

وی افزود: باید گشت‌کنترل و نظارت بر ناوگان حمل‌ونقل عمومی به این موضوع توجه داشته باشند که اگر راننده‌ای خسته و خواب آلوده است متوقف و پس از استراحت، ادامه مسیر دهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور نیز در این نشست با بیان اینکه ۹۰ درصد حمل‌ونقل کالای کشور و همچنین بخش عمده‌ای از جابه‌جایی مسافران از طریق جاده انجام می‌شود، اظهار کرد: جاده‌های استان قزوین که همواره از گلوگاه‌های مهم کشور و از نقاط پرتردد به شمار رفته است، مراقبت و بازرسی‌بر ناوگان حمل و نقل عمومی آن باید طوری تقویت شود تا کمتر شاهد حوادث و سوانح رانندگی در این استان باشیم.

محمد تیموری تیموری خاطرنشان کرد: در این زمینه باید اقدام به افزایش تعداد تیم‌های گشتی مشترک این سازمان با پلیس راه، به خصوص در آزادراه‌های آن و نقاط کوهستانی و گردنه‌های آن کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه راهداری در سال‌های اخیر اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: با وجود بارندگی‌ها در حوزه عملیات راهداری زمستانی کمتر انسداد راه‌ها را داشتیم و در حوزه ایمن سازی راه‌ها نیز عملکرد نسبتاً خوبی را شاهد بوده‌ایم.

تیموری یادآور شد: البته امسال ۲۰ هزار کیلومتر از راه‌های کشور بر اثر سیل آسیب جدی دیدند و همه تجهیزات و پرسنل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از سراسر کشور برای جبران و مدیریت آن بسیج شدند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: در حوزه حمل و نقل هم باید همانند راهداری، بدون توجه به اینکه مبدا و مقصد خودروها کدام استان است چنین بسیج جمعی از نیروهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شکل گیرد.

کد خبر 408969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.