واکنش پزشکان و پرستاران چینی به مقابله با کرونا

در روزهای اخیر، شیوع کروناویروس جدید مورد توجه همه مردم چین و جهان قرار گرفته است. تعداد بی شماری از پزشکان و پرستاران در سراسر کشور، فوراً نامه‌های درخواست برای حضور در خط مقدم مقابله با این بیماری ارائه دادند که در چین به آنها «مبارزان سفیدپوش» معروف شده اند.

به گزارش ایمنا، آنها در این جبهه جنگ بدون دود و آتش ولی در شرایط سخت و وخیم روزانه بیش از ده ساعت به طور پیوسته کار می‌کنند. اگر در جهان فرشته وجود داشت، احتمالاً همین پزشکان و پرستاران بودند.

کارمندان بهداشت و درمان از مناطق مختلف چین پس از وداع با قوم و خویش خود، در «سفری ویژه» عازم مقصد می‌شوند. آنان می‌گویند: «بعد از پوشیدن این لباس سفید، دیگر کاملاً در قالب پزشکی خود فرو می‌روند. ما چندان قوی و خارق العاده نیستیم، فقط می‌خواهیم هر چه زودتر این ویروس را نابود کنیم.»

نامه‌های درخواست پزشکان و پرستاران برای حضور در مقابله با شیوع کروناویروس

در اطاق‌های بیماران بحرانی و وخیم واقع در منطقه محصور و محدود، کارکنان و و خانواده‌های بیماران حضور ندارند. در این شرایط، پرستاران نه تنها باید به بیماران خدمات درمانی بدهند و شرایط بیماران را ثبت کنند، بلکه باید غذای بیماران را بدهند که مجموعاً حجم کارشان را نسبت به حجم کار عادی بسیار سنگین‌تر می‌کند. اما وقتی حال بیماران بهبود پیدا می‌کند، پرستاران از صحبت کردن با بیماران لذت می‌برند. آنها می‌گویند: «گفتگو و صحبت خیلی مهم است. باید با بیماران به ویژه بیمارانی که به هوش آمده‌اند صحبت کرد تا فرصتی برای درد دل کردن داشته باشند. آنان به گوش‌هایی صبور نیازمندند. ما وقتی به کار پرستاری خود مشغولیم، هر از گاهی به آنها روحیه هم می‌دهیم تا حس بهتری پیدا کنند.»

۹ بهمن، لو شنگ مِی، ۷۶ ساله، معاون رئیس پیشین بیمارستان خلق شهرستان جیا شیان استان شا ان شیء، نامه درخواست خود را به بیمارستان تحویل داد که خواستار اعزام داوطلبانه به خط مقدم مقابله با کروناویروس جدید بود.

او خاطر نشان کرد که آخرین داده‌ها را در اینترنت می بی نم و تمام اطلاعات درباره این بیماری را بررسی می‌کنم.

وی تشریح کرد: «وقتی پزشکان سالخورده ای مانند پروفسور جونگ نان شأن در خط مقدم کار می‌کنند؛ دیدم من هم نمی‌توانم تنها به فکر ایمنی و سلامت خود باشم و در خانه بمانم. بنابراین درخواست کردم به خط مقدم اعزام شوم تا برای مردم و کشورمان خدمتی بکنم.»

شکوه واقعی در تواضع و عادی بودن است و قهرمان واقعی نیز از میان مردم بر می‌خیزد. تک تک کارکنان خط مقدم مقابله با کروناویروس جدید قهرمان محسوب می‌شوند. در این نبرد، ما نیروی حرکت چین، توان انسجام و اتحاد مردم چین و شکوه مردم عادی بی شماری را مشاهده کردیم.

منبع: CRI

کد خبر 408936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.