بهره‌برداری از ایستگاه متروی وکیل به زودی

شهردار شیراز گفت: ایستگاه متروی وکیل‌الرعایا به عنوان یکی از زیباترین ایستگاه های متروی کشور که با الهام از معماری دوره زندیه ساخته شده است، به زودی بهره برداری می شود.

به گزارش ایمنا، حیدر اسکندرپور در بازدید از ایستگاه متروی وکیل‌الرعایاالرعایا اظهار کرد: روزانه حدود ۲۰۰ الی ۲۷۰ نیروی انسانی همراه با تجهیزات در این پروژه مشغول کار هستند.

وی سرعت بالای تکمیل ایستگاه متروی وکیل‌الرعایا را یک رکورد در ساخت ایستگاه‌های مترو دانست و افزود: بخش عمده ای از کار اجرایی این ایستگاه طی شش ماه گذشته انجام شده است؛ به این دلیل می توان گفت که روند تکمیل ایستگاه متروی وکیل‌الرعایا کم نظیر است.

شهردار شیراز با بیان اینکه این ایستگاه در پنج طبقه شامل دو طبقه تجاری– اداری با زیربنای حدود ۱۵ هزار مترمربع در حال اجرا است، اظهار امیدواری کرد: تلاش داریم براساس برنامه زمان بندی، اقدامات نهایی را انجام و دو هفته آینده این ایستگاه را به بهره برداری برسانیم.

اسکندرپور معماری خاص ایستگاه متروی وکیل‌الرعایا را یکی از دلایل تاخیر در اجرای این پروژه عنوان کرد و تصریح کرد: با توجه به قرار گیری این ایستگاه در مجاورت بازار وکیل‌الرعایا، طراحی آن از معماری دوره زندیه الهام گرفته شده است و از این رو می توان گفت که جز زیباترین و منحصربه فردترین ایستگاه های متروی کشور محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: این ایستگاه با توجه به نوع معماری سنتی که دارد علاوه بر کارکرد ترافیکی و جابجایی مسافران، جاذبه گردشگری نیز دارد و مورد توجه شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد و منجر به رونق بیشتر بازار وکیل‌الرعایا می شود.

شهردار شیراز گفت: به مردم شیراز نوید می‌دهم که مجموعه مدیریت شهری ایستگاه های خط دو قطارشهری را نیز با این سرعت، دقت و کیفیت اجرا کند.

به گزارش ایمنا، بر اساس این گزارش، ایستگاه متروی وکیل‌الرعایا الرعایا در خط یک قطار شهری شیراز و جنب بازار وکیل‌الرعایا واقع شده است که با بهره‌برداری از آن، خط یک قطار شهری به صورت کامل در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

کد خبر 408836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.