جزئیاتی از اجرای طرح ترافیک در سال ۹۹ اعلام شد

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران جزئیاتی جدید از اجرای طرح ترافیک در سال ۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایمنا، یوسف حجت در مورد اجرای طرح ترافیک در سال ۹۹، اظهار کرد: در سال آینده تغییراتی را در این طرح شاهد خواهیم بود که تغییر نرخ عوارض و رزروی شدن طرح ترافیک از عمده تغییرات محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: پلیس راهور تهران معتقد است که طرح ترافیک باید تغییراتی داشته باشد ولی هیچ‌گاه بیان نکرده‌اند که این طرح را در پایتخت نداشته باشیم، ما نیز با پلیس کاملاً هماهنگ هستیم.

طرح ترافیک رزروی می‌شود

حجت تصریح کرد: پلیس معتقد است که باید سقف ترددها در شهر و طرح ترافیک رعایت شود که ما این موضوع را در لایحه پیشنهادی خودمان به شورای شهر ارائه دادیم و بر همین اساس رزروی شدن طرح ترافیک را در نظر گرفته‌ایم که اگر شهروندان بخواهند وارد طرح شوند اگر درخواست آنها از میزان سقف موردنظر بیشتر باشد اجازه ورود با محدودیت همراه خواهد بود.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه راهکار این مسئله، رزروی شدن طرح ترافیک است، گفت: در مورد ساعت طرح ترافیک نیز طبق درخواستی که پلیس داشته برای نیمه نخست سال تا ساعت ۱۹ و برای نیمه دوم سال از ساعت ۱۸ خواهد بود چرا که در شش ماه نخست سال روزها بلند است و مردم تا ساعت بیشتری در سطح شهر تردد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: پلیس نظر دیگری هم در این زمینه داشته و اینکه ساکنان محدوده طرح ترافیک هر ساعتی که خواستند بتوانند از سقف خارج شوند و ما اعلام کردیم این مسئله قابل اجرا نیست چراکه امکان کنترل آن وجود ندارد و مادامی که نتوانیم مسیر تک تک خودروها را کنترل کنیم این موضوع نیز محقق نخواهد شد.

افزایش ۲۱ درصدی نرخ طرح ترافیک

وی در مورد اینکه نرخ عوارض طرح ترافیک در سال ۹۹ چقدر خواهد بود، افزود: به احتمال زیاد این نرخ ۲۱ درصد افزایش می‌یابد و از ۲۳ هزار تومان پایه به ۲۸ هزار تومان خواهد رسید و همه با این مسئله موافق هستند و کمیسیون‌های شورای شهر نیز نظرشان را مطرح کردند و رأی‌شان مثبت است.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: در سال جاری تردد خودروها در محدوده کاهش طرح ترافیک بیشتر شد و به دلیل اینکه نرخ عوارض آن ۵۰ درصد کمتر از نرخ عوارض طرح حلقه اول بود؛ البته زمانی که طرح زوج و فرد اجرا می‌شد مردم باید صد درصد هزینه طرح ترافیک را پرداخت می‌کردند.

حجت گفت: این موضوع سبب شده بود که افزایش تردد در محدوده کاهش آلودگی هوا بیشتر باشد و برای همین امسال عوارض آن را بیشتر در نظر گرفتیم و آن را به ۶۶ درصد رسانده‌ایم.

منبع: فارس

کد خبر 408834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.