۶ طرح عمرانی و خدماتی شهرداری آستارا افتتاح شد

همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر شش طرح عمرانی و خدماتی شهرداری آستارا با حضور تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرای این شهرستان مرزی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا؛ جواد معیتی، شهردار بندر آستارا در آئین بهره برداری و کلنگ زنی پروژه خیابان جدید حد فاصل پل فارابی تا پل ولایت بلوار سفیر امید اظهار کرد: برای ساخت این خیابان به طول ۶۵۰ و عرض ۳۰ متر، مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده و در هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: بهره‌برداری از طرح بازگشایی و احداث خیابان شهید پیشه‌گر، حد فاصل پل ولیعصر (عج) تا پل فارابی شامل تملک، آزادسازی و تعریض مسیر خیابان و زیرسازی و آسفالت خیابان و همچنین بهسازی، نوسازی و زیباسازی نرده‌های پل فارابی و کفسازی پیاده‌روهای طرفین، شبکه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی کوی دانش، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان، خیابان رسالت، کوچه نوزدهم شهید رستمیان، احداث کانال به صورت جوی جدول به طول یک‌هزار و ۵۵۰ متر و احداث کانال بتنی با پوشش فلزی به طول ۲۰۰ متر از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی شهرداری است، همزمان با دهه فجر افتتاح شد.

شهردار آستارا ادامه داد: طرح دیواره حفاظتی رودخانه مرداب ضلع شمال غربی پل مرداب احداث دیواره با سنگ مالون و تثبیت حاشیه رودخانه در راستای تعریض و آزادسازی مسیر خیابان واقع در حریم رودخانه مرداب و همچنین پیاده‌روسازی و کف سازی معابر سطح شهر در کوی دانش، خیابان جمهوری، خیابان امام خمینی (ره)، خیابان فارابی و سایر معابر سطح شهر در مجموع به مساحت پنج هزار و ۵۰۰ مترمربع از دیگر پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح شهرداری در سومین روز از دهه فجر است.

معیتی گفت: آسفالت معابر خیابان شهید رجایی و انشعابات آن به مساحت حدود ۱۴ هزار مترمربع از دیگر پروژه های عمرانی آماده افتتاح شهرداری آستارا است.

وی افزود: میدان جدید در تقاطع بلوار معاد و خیابان شهید رستمیان آستارا امروز به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: اصلاح رفیوژ وسط بلوار معاد و همچنین بازسازی و بهسازی شبکه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی و تامین روشنایی و زیباسازی محل از دیگر اقدامات عمرانی انجام شده توسط شهرداری آستارا در این میدان جدید است.

شهردار آستارا عنوان کرد: برای اجرای پروژه هایی که امروز که به صورت همزمان به بهره برداری رسید، بالغ بر ۳۳ میلیارد و سیصد میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

به گزارش ایمنا، شهر بندر مرزی آستارا با ۵۱ هزار و ۵۷۹ نفر جمعیت در غرب استان گیلان و در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

کد خبر 408805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.