ساخت زیرگذر استاد معین مثل تعمیر ماشین روشن است

شهردار تهران گفت: ساخت زیرگذر استاد معین مثل این است که شما بخواهید یک ماشین روشن و در حال حرکت را تعمیر کنید.

به گزارش ایمنا، پیروز حناچی در مراسم افتتاح پروژه زیرگذر استاد معین اظهار کرد: اگر امروز عزت و افتخاری داریم و روی پای خودمان ایستاده این و تلاش می‌کنیم مشکلات را حل کنیم به واسطه اعتماد به نفسی است که از انقلاب به ما رسیده است

وی ادامه داد: علما می‌گویند آنچه علت به وجود آوردن یک موجود است علت بقای آن هم هست انقلاب ما را وحدت کلمه به وجود آورد و بقای انقلاب هم در کنار وحدت کلمه محقق می‌شود.

شهردار تهران افزود: طبیعتاً در گام دوم انقلاب یاد گرفتن اینکه در کنار اختلاف نظر و سلیقه و تطابق نداشتن آن چگونه مصالح اصلی را گم نکنیم و راه را گم نکنیم از اهمیت بالایی برخوردار است.

حناچی تصریح کرد: خون شهدای انقلاب اسلامی و کسانی که سال‌ها تلاش کرده اند در دورانی که مبارزه هزینه داشت و هر کسی هزینه نپرداخت باید با اهمیت دانسته شود و امروز باید از این امانت الهی تلاش کنیم.

وی گفت: قانون اساسی تحت رهبری و زعامت مقام معظم رهبری هدایت کننده مسیر ماست و در زمانی که دشمن کمر بسته است که کشور را به زمین بزند هیچ راهی جز وحدت کلمه نداریم.

شهردار تهران ادامه داد: امروز شرایطمان شبیه سال ۶۷ هست و شاید هم کمی بدتر. امروز شلیک‌های سال ۶۷ دشمنان تبدیل به شلیک‌های اقتصادی شده است و تلاش می‌کنند تا انقلاب را نگذارند پیش برود.

حناچی خاطرنشان کرد: در خصوص پروژه استاد معین ما نقشی در طراحی آن نداشتیم که اگر داشتیم شاید جور دیگری آن را طراحی می‌کردیم تا امروز عده‌ای از شهروندان ناراضی نباشند.

وی گفت: در مدل‌های ترافیکی و بررسی‌های لازم برای تبدیل یک شریان درجه دوم به درجه یک به این موضوع توجه می‌شود که این تغییرات ایا باعث ایجاد تغییراتی در شهر و محله می‌شود و اگر این تغییر ایجاد می‌شود چه مشکلاتی ایجاد می‌کند.

شهردار تهران اظهار کرد: هیچ وقت کسی فکر نمی‌کرد دو طبقه شدن صدر تاثیری در کاهش ترافیک نداشته باشد. این پروژه گران‌ترین پروژه ما بوده است اما امروز از اثر گذاری فاصله گرفته است.

حناچی افزود: امروز در دنیا دارند به این موضوع فکر می‌کنند که ایجاد مسیرهای بیشتر برای یک شهر مفید است یا کاهش استفاده از خودرو و کمتر کردن ترددهای خودرویی.

وی تصریح کرد: امروز در ۱۵۰ محله شهر تهران از مجموع ۳۵۰ محله دفاتر توسعه محله‌ای داریم و این دفاتر گسترش پیدا می‌کند تا نظرات مردم را درخصوص ضرورت‌های هر محله احصا کنند. بدنه ما در شهرداری تهران نمی‌داند یا نتوانسته است که چگونه خواسته‌های مردم را به پروژه تبدیل کند که این یک چالش برای ما محسوب می‌شود زیرا در بسیاری از موارد لزوماً چیزی که ما آن را مشکل و نیاز قلمداد می‌کنیم از نظر مردم مشکل و نیاز نیست.

وی گفت: امروز مکانیزم لازم برای تبدیل خواسته‌های مردم به پروژه وجود نداشته یا ضعیف است و باید به این سمت حرکت کنیم. در قرآن همفته شده است که آنهایی موفق اند که همه قول‌ها و موضوعات و نظرات را بشنوند و از بینش بهترین را انتخاب کنند.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: ما باید یاد بگیریم که خواسته‌های مان را چگونه مطرح کنیم تا تاثیر بهتری بگذارد. امروز عده‌ای به من اعتراض داشتند اما آیا بررسی کرده اند که نظر آنها برای محله استاد معین مفید است؟ اگر مشکلاتشان بیشتر شد چه باید کرد.

وی افزود: نحوه طرح مسایل می‌تواند شما را در بالا بردن کیفیت محلات کمک کند یا اینکه خدای نکرده کیفیت زندگی محله را کمتر کند. یک گلایه هم از مردم دارم. جایی که باید از برخی کارها خوشحال باشیم می‌بینیم که مسائلی مطرح می‌شود که درست نیست.

حناچی گفت: شما که گفتید ما چند سال است خاک می‌خوریم من از شما عذرخواهی می‌کنم اما ما یک سال است که ساخت مجدد این پروژه را به دست گرفته ایم و کاش شما می‌دیدید که همان زمانی که به شما وعده دادیم پروژه را افتتاح کردیم. این پروژه به درجه اهمیت از سخت‌ترین پروژه‌های شهر تهران بوده است مثل این می‌ماند که شما یک ماشین روشن و در حال حرکت را بخواهید تعمیر کنید.

منبع: فارس

کد خبر 408788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.