نصب دوربین‌های حرارتی برای کنترل بهداشتی مسافران در فرودگاه‌ها

معاون وزیر بهداشت از نصب دوربین‌های حرارتی در فرودگاه‌های بین المللی برای کنترل بهتر بهداشتی مسافران ورودی از سایر کشورها به ایران خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت بهداشت، علی رضا رئیسی درباره نصب دوربین‌های حرارتی در فرودگاه‌های بین المللی اظهار کرد: برای کنترل مرزهای ورودی کشور که یکی از مهمترین آنها فرودگاه امام خمینی (ره) است و همچنین در تمام فرودگاه‌های بین المللی کشور همکاران در حوزه مراقبت مرزی به طور دائم حضور دارند.

وی افزود: ابزاری که کارشناسان بهداشت استفاده می‌کنند تب سنج‌های لیزری است که در تمام دنیا هم استفاده می‌شود. معتقدیم چون همکاران ما چهره به چهره افراد را چک می‌کنند، با تب سنج لیزری دقت کار بسیار بالا می‌رود. دلیل اصلی این است که اگر فردی داروی تب بُر خورده و تب نداشته باشد، ولی سایر علائم بیماری را داشته باشد کارشناسان قادر خواهند بود، ارزیابی لازم را انجام دهند.

رئیسی ادامه داد: این تب سنج‌ها اکنون در تمام مرزهای ورودی کشور وجود دارد. تجربیات بسیاری هم در کنترل مرزها داریم که ورود و خروج صدها هزار نفر از زائران در مراسم اربعین حسینی و موسم حج از جمله این تجارب است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: با این وجود از چند روز قبل با همکاری شورای عالی امنیت ملی، سازمان بازرسی کل کشور، پدافند غیرعامل و فرودگاه امام خمینی (ره)، علاوه بر کنترل کارشناسان بهداشت، دوربین‌های حرارتی هم نصب شده که برای اطمینان بخشی بیشتر بسیار مؤثر خواهند بود.

رئیسی افزود: برنامه بعدی ما این است که با همکاری سایر سازمان‌ها، دوربین‌های بیشتری در اختیار ما قرار گیرد تا بتوانیم با نصب آنها در مرزها و فرودگاه‌های بین المللی مشهد، اصفهان، تبریز و شیراز کنترل‌های بهداشتی را تشدید کنیم.

وی تصریح کرد: الان شرایطی که در کنترل مرزها داریم شرایط مناسبی است. با نصب این دوربین‌ها دقت کار بالاتر می‌رود و می‌توان حجم وسیع‌تری از مسافران همه کشورها که وارد می‌شوند را در مرزهای هوایی، زمینی و دریایی کنترل کنیم.

کد خبر 408688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.