شیوه پیش‌فروش خودرو تغییر می‌کند

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از برنامه خودروسازان برای تغییر در نحوه پیش‌فروش خودرو خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از خانه ملت، «سعید باستانی» با اشاره به علت افزایش قیمت خودرو در بازار، اظهار کرد: موضوع گرانی چارچرخ‌ها در بازار، در نشست اخیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بررسی قرار گرفت؛ کاهش تولید خودروسازان و در نتیجه اُفت عرضه به بازار موجب افزایش قیمت خودرو در بازار شده است.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی از برنامه خودروسازان برای تغییر در شیوه پیش فروش خودرو خبر داد و افزود: در طرح‌های پیش فروش کنونی، ظرفیت فروش ظرف مدت دو دقیقه تکمیل شده و خودروها به دست مصرف‌کنندگان اصلی نمی‌رسد.

کشور سالانه به یک میلون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو نیاز دارد

باستانی عنوان کرد: بازار کشور سالانه به یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو نیاز دارد که باید با تولید داخل یا واردات تأمین شود در صورتی که نیاز سالانه کشور تأمین نشود افزایش قیمت چارچرخ‌ها ادامه‌دار خواهد بود.

ضرورت پیش‌بینی تمهیدات لازم برای ساماندهی بازار در ماه‌های پایانی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه برنامه خودروسازان تولید و تأمین نیاز بازار است، اضافه کرد: از آنجایی که تقاضا در ماه‌های پایانی سال افزایش می‌یابد باید تمهیدات لازم برای ساماندهی وضعیت موجود و جلوگیری از بروز مشکلات اندیشیده شود.

کد خبر 408680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.