رضایی: انقلاب اسلامی، ساختاری مردمی دارد

استاندار اصفهان گفت: یکی از ویژگی‌های مهم و بارز انقلاب اسلامی، استوار بودن آن بر پایه‌های اصیل و مردمی و داشتن رهبری بزرگوار است.

به گزارش ایمنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، عباس رضایی در آئین نمادین نواختن گلبانگ انقلاب در دبیرستان فرهنگ اصفهان اظهار کرد: این انقلاب با وجود تهدیدات نظام‌های استکباری، دستاوردهای عظیمی به همراه داشته که بیانگر توجه خاص الهی است.

وی افزود: هرچند که این انقلاب به هیچ وجه قابل مقایسه با سایر انقلاب‌ها همچون انقلاب فرانسه و روسیه نیست ولی نسل جوان می‌توانند ریشه‌ها و علل به‌وجود آمدن آن را مطالعه و بررسی کنند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه معیارها، اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها بسیار متفاوت است، افزود: این انقلاب همچون سایر انقلاب‌ها دارای یکسری ویژگی‌های عمومی و بخشی ویژگی‌های خاص خود است.

رضایی با اشاره به پدید آمدن انواع انقلاب‌های صنعتی، کشاورزی، علمی و عقیدتی گفت: انقلاب اسلامی تنها انقلاب الهی است که ریشه‌های بروز آن به هیچ وجه مادی نبوده است. بنیانگذار انقلاب نیز به هیچ عنوان با دیگر رهبران انقلاب‌ها در جهان قابل قیاس نیست.

وی به دانش‌آموزان توصیه کرد که با استفاده از تحقیقات و مطالعات نظریه‌پردازان و جامعه‌شناسان، تعریف انقلاب، ماهیت انقلاب‌های بزرگ و دستاوردهای آن را مطالعه و مقایسه کنند.

استاندار اصفهان افزود: می‌توان علل بروز و ظهور سه انقلاب بزرگ دنیا شامل انقلاب فرانسه، روسیه و ایران را بررسی و مقایسه کرد و از وضعیت اقتصادی، نظامی قبل از انقلاب اطلاع حاصل کرد.

کد خبر 408441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.