۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
هوای اصفهان در وضعیت سالم

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۷۸ در وضعیت سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - پنجشنبه دهم بهمن ماه- با میانگین ۹۵ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر در نخستین ساعات صبح امروز نیز بر اساس شاخص لحظه ای  با میانگین ۷۸ در وضعیت قابل قبول "سالم" است.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۱، خیابان استانداری روی عدد ۱۱۰، خیابان پروین روی عدد ۸۳، بزرگراه خرازی روی عدد ۹۱، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۰۰ و خیابان رودکی روی عدد ۷۶ گزارش می شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله شاهین شهر با میانگین ۹۲، سجزی و مبارکه با میانگین ۸۳ و نجف آباد با میانگین ۷۹ در وضعیت قابل قبول "سالم" است.

هوای کاشان امروز با میانگین ۱۲۷ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

سیستم ایستگاههای پایش هوای شهرهای  خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده های آنها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

کد خبر 408235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.