اتصال هوشمند سیستم هشدار حریق ساختمان به سامانه آتش‌نشانی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: از این پس شاهد اتصال هوشمند سیستم هشدار حریق ساختمان به سامانه سازمان آتش‌نشانی شهر تهران خواهیم بود.

به گزارش ایمنا، رضا داوری در خصوص طرح الحاق ساختمان‌ها به سیستم اعلام هشدار سازمان آتش نشانی شهر تهران اظهار کرد: مصوبه‌ای از سال ۹۵ در شورای شهر تهران وجود دارد که براساس آن و به طور مشخص بر اساس ماده ۷ آن طرح مانیتورینگ ساختمان‌ها به اجرا در می‌آید.

وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه از این پس شاهد اتصال هوشمند سیستم هشدار حریق ساختمان به سامانه سازمان آتش‌نشانی شهر تهران خواهیم بود.

داوری گفت: در این طرح دیگر نیازی به تماس شهروندان نیست زیرا سازمان به صورت اتوماتیک از وقوع آتش‌سوزی مطلع می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران تصریح کرد: البته برای هیچ کس الزامی قرار داده نشده است تنها الزام مربوط به ساختمان های خود شهرداری تهران است.

وی با بیان اینکه یکی از مزایای این طرح، کشف زودهنگام حریق است و برای مقابله بهتر تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مزایای این طرح این است که ساختمان‌های متصل به سامانه اعلام حریق هر شش ماه یک بار بازدید شده و مورد بررسی قرار می‌گیرند.

داوری ادامه داد: یکی از آیتم‌های مهم در هوشمندسازی یک شهر اجرای همین سامانه محسوب می‌شود و این طرح در حال انجام با سازمان فاوای شهر تهران است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: این یک طرح کاملا داخلی است و در حال حاضر مشغول بررسی صلاحیت بیش از ۱۷ شرکت داخلی برای اتصال به این سامانه هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این طرح با طرح پلاک ایمن فرق دارد، گفت: بله تفاوت وجود دارد زیرا آن طرح کاملا فرهنگی بوده است و بیشتر به رفتار هموطنان و شهروندان ربط دارد و هیچ وسیله‌ای و تجهیزاتی در آن به کار گرفته نمی‌شود.

داوری گفت: سیستم‌های اعلام در صورت مشاهده و حس حریق شروع به آلارم دادن می‌کنند و در این سامانه در کنار اینکه ساکنان از وقوع آتش مطلع می‌شوند بلکه سازمان آتش‌نشانی هم همزمان مطلع می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران درباره ابلاغ این آیین‌نامه، اظهار کرد: خوشبختانه شورا تصمیم خوبی گرفته و با تصویب این آیین‌نامه قدم اول برای ابلاغ آن را برداشته است و تمام هزینه‌های آن هم اندیشیده شده است.

منبع: فارس

کد خبر 407911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.