دفترچه بیمه سلامت خود را در اختیار دیگران قرار ندهید

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر اوراق بهادار بودن دفترچه بیمه سلامت، از بیمه شدگان خواست جهت پیشگیری از عواقب هرگونه سوء استفاده، دفترچه خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان بیمه سلامت، محمد هاشمی امروز _دوشنبه ۷ بهمن ماه_ درباره عواقب هرگونه سوء استفاده از دفترچه بیمه سلامت اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت ایران یک سازمان حمایتی محسوب می‌شود که در زمینه درمان جهت حمایت از بیمه شدگان، دفترچه بیمه سلامت را در اختیار افراد تحت پوشش خود قرار داده است.

وی افزود: دفترچه بیمه سلامت جزو اوراق بهادار بوده و دارای بار مسئولیت حقوقی مانند دسته چک است. بنابراین بیمه شدگان باید در حفظ و نگهداری آن دقت لازم را داشته باشند و دفترچه را جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده در اختیار دیگران قرار ندهند.  بی تردید عواقب سوء استفاده،  گریبان صاحب دفترچه بیمه را خواهد گرفت.

هاشمی گفت: هر دفترچه بیمه دارای سه برگ است که برگ اول سبز رنگ و مخصوص داروخانه یا انواع مراکز تشخیصی مانند آزمایشگاه و سونوگرافی است. همچنین برگ آبی رنگ برای پزشک بوده و وی مجاز به جداسازی این برگ از دفترچه است و برگ قرمز رنگ نیز به بیمار اختصاص دارد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: بیمه شدگان باید به این نکته توجه کنند که در هرنوبت ویزیت، فقط یک برگ آبی رنگ توسط پزشک جدا می‌شود، حتی اگر پزشک چندین خدمت را به بیمار ارائه دهد.

هاشمی پیش از این نیز گفته بود بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت در حفظ دفترچه بیمه درمانی خود دقت کنند، زیرا در صورت مفقودی دفترچه به هر علت، برای دریافت دفترچه مشمول دوره انتظار یک ماهه می‌شوند. همچنین صدور دفترچه‌هایی که زودتر از سه ماه به اتمام می‌رسد منوط به تأیید اداره نظارت و ارزشیابی اداره کل بیمه سلامت است.

کد خبر 407829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.