از مالیات اضافه سفرهای خارجی خبری نیست

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: این مالیات همان عوارض خروج از کشور است که به نام مالیات تغییر کرده و چیزی اضافه نشده است و یک مصوبه جدید و هزینه اضافی برای گردشگران خروجی نیست.

ولی تیموری امروز دوشنبه ۷ بهمن ماه در مراسم رونمایی از پوستر سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌وسومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی با اشاره به برخی از اتفاقات در حوزه گردشگری در ماه گذشته اظهار کرد: در این خصوص ما نه اولین کشور هستیم و نه آخرین کشور. به‌عنوان مثال در چین اکنون شاهد شیوع ویروس کرونا هستیم که گردشگری این کشور را تحت تاثیر قرار داده است، این اتفاقات وجود دارد اما آنچه که مهم است که این است که امروز همه ما اینجا جمع شدیم و بخش خصوصی و دولتی باهم هم صدا و هم پیمان شده‌ایم که آماده‌ایم تا برگردیم.

معاون گردشگری کشور گفت: اگر ما دچار یاس و نا امیدی شویم و سرخورده شویم نتایج خوبی نخواهیم گرفت؛ ایران دارای ظرفیت‌های فراوانی است و با توجه به این ظرفیت‌ها باید بتوانیم به وضعیت ایده‌آل خود برگردیم و این مهم با کمک هم امکان‌پذیر است.

او در ادامه به برنامه‌ریزی‌ها برای رفع مشکلات پیش آمده برای صنعت گردشگری اشاره کرد و افزود: در همین رابطه برنامه اقدام فوری را در دستور کار داریم و در کنار آن بلافاصله بعد از برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی شاهد برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی هستیم و می‌خواهیم به دنیا این پیام را بدیم که گردشگری ما نشاط خود را حفظ کرده و با توجه به ظرفیت‌هایی که داریم آماده میزبانی از گردشگران سراسر جهان هستیم.

تیموری در ادامه با اشاره به نظر اتحادیه اروپا درباره آسمان ایران و وضعیت پروازهای ایرلاین‌ها گفت: خوشبختانه آخر هفته گذشته اتحادیه اروپا اعلام کرد که آسمان ایران امن است؛ درخواست من از اهالی رسانه نیز این است که خبرهای منفی را پررنگ نکنند و بر روی اخبار مثبت تأکید شود.

برابری  تعداد گردشگران ورودی در ۱۰ ماهه امسال با کل سال ۹۷

او در ادامه با اشاره به میزان ورود گردشگران خارجی به کشور افزود: سال گذشته ۷.۸ میلیون گردشگر خارجی داشتیم که نسبت به سال ۹۶، شاهد رشد ۵۲ درصدی بودیم و این درحالی است که در ۱۰ ماهه امسال نیز شاهد ورود بیش از ۷ میلیون و۸۵۰ هزار گردشگر خارجی به کشور هستیم که با کل سال قبل برابر شده است و در این دو ماه آینده هر تعداد گردشگر خارجی به کشور وارد شود آمار ما نسبت به سال قبل افزایش خواهد یافت.

مالیات خروج از کشور همان عوارض است

معاون گردشگری کشور در ادامه با اشاره به برگزاری نشست با تعدادی از نمایندگان مجلس درباره مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی درباره عوارض خروج از کشور که به دریافت مالیات تعبیر شده بود گفت: در این نشست اعلام شد که این همان عوارض خروج از کشور است که به نام مالیات تغییر کرده و چیزی اضافه نشده است و یک مصوبه جدید و هزینه اضافی برای گردشگران خروجی نیست.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اعلام و تشریح خبرهای خوب در حوزه گردشگری پرداخت ادامه داد: خبرهای خوبی برای حوزه گردشگری نیز داریم به‌عنوان مثال برای اولین بار با همکاری انجمن‌های صنفی راهنمایان سراسر کشور، موفق به دریافت مصوبه بیمه راهنمایان گردشگری شدیم، در کنار آن خبر معافیت دفاتر فعال در  حوزه  ورود گردشگران خارجی از مالیات بر ارزش افزوده نیز منتشر شد که نشان دهنده این است که روزهای خوبی برای گردشگری کشور در راه است.

تیموری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به گردشگری داخلی در کشور اشاره کرد و گفت: ما ظرفیت‌های بسیار زیادی در گردشگری داریم که از جمله می‌توان به گردشگری داخلی اشاره کرد که یک ظرفیت بسیار بزرگ با بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت است و می‌تواند به توزیع عادلانه ثروت در کشور کمک کند.

او خاطرنشان کرد: ما به روزهای ایده‌آل گردشگری کشورمان اعتقاد داریم، برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی در این حوزه تدارک دیده شده و در همین شرایط برند ملی گردشگری کشور در ۲۳ بهمن رونمایی می‌شود، حساب‌های اقماری گردشگری تبیین می‌شود، نظام جامع آموزش گردشگری در حال تدوین است و اتفاقات بسیار خوبی با حمایت‌های شخص وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حال انجام است و نتایج بسیار خوبی به دنبال خواهد داشت.

کد خبر 407799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.