توسعه روابط گردشگری استان اصفهان با روسیه و چین

معاون استاندار گفت: روسیه و به‌ویژه شهر سن‌پترزبورگ روابط مناسبی با کشورمان و اصفهان دارند، اما این میزان کافی نیست و باید افزایش پیدا کند و این استان برنامه ویژه‌ای برای توسعه روابط با روسیه و چین به ویژه در زمینه گردشگری دارد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، حسن قاضی عسگر امروز ۷ بهمن‌ماه ۹۸، در دومین نشست کارگروه ویژه همکاری‌‏های اصفهان و سن‌پترزبورگ در محل استانداری اصفهان اظهار کرد: روسیه و به‌ویژه شهر سن‌پترزبورگ روابط مناسبی با کشورمان و اصفهان دارند، اما این میزان کافی نیست و باید افزایش پیدا کند و این استان برنامه ویژه‌ای برای توسعه روابط با روسیه و چین به ویژه در زمینه گردشگری دارد.

وی گفت: توسعه روابط به‌خصوص در حوزه گردشگری نیازمند مشارکت بیشتر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی مرتبط با فرهنگ و گردشگری است.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: نهادهایی مانند میراث فرهنگی، اتاق بازرگانی و دانشگاه برنامه‌ها و طرح‌های خود را برای افزایش ارتباط با این شهر از کشور روسیه جمع‌بندی و به شهرداری به عنوان دبیرخانه کارگروه توسعه روابط با سن‌پترزبورگ ارسال کنند.

همچنین سیدعلی صالح درخشان، معاون سرمایه‌گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان نیز در این نشست گفت: اصفهان در نمایشگاه گردشگری مسکو که اسفند امسال برگزار می‌شود، حضور خواهد داشت.

وی افزود: بخش خصوصی در نمایشگاه یاد شده شرکت کرده، اما جا داشت که نهادهای مرتبط با فرهنگ و گردشگری نیز در این رویداد فرهنگی خارجی سهیم می‌شدند.

شهرهای اصفهان و سن‌پترزبورگ روسیه تفاهم‌نامه خواهر خواندگی با یکدیگر دارند و مجموعه‌ای ارزشمند از ۷۰۰ نسخه خطی فارسی از قبیل منابع تاریخی و نمونه‌های زیبای نسخ مذهب در کتابخانه علمی دانشگاه دولتی این شهر نگهداری می‌شود.

شهر تاریخی اصفهان با شهرهای شیان چین، کوالالامپور مالزی، فلورانس ایتالیا، یاش رومانی، بارسلون اسپانیا، ایروان ارمنستان، کویت، فرایبورگ آلمان، هاوانا کوبا، لاهور پاکستان، سن پترزبورگ روسیه، داکار سنگال، بعلبک لبنان و نجف عراق عقد خواهرخواندگی دارد.

کد خبر 407778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.