۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
هوای اصفهان ناسالم شد

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۱۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - دوشنبه هفتم بهمن ماه- با میانگین ۷۷ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شد.

هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه ای هوای این کلانشهر با میانگین ۱۱۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان در سه روز آینده به سبب پایداری و سکون هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان پیش بینی می‌شود.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۳۹، خیابان استانداری روی عدد ۱۲۹، خیابان پروین روی عدد ۱۳۴، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۰۳، خیابان دانشگاه روی عدد ۷۸ و خیابان رودکی روی عدد ۷۷ گزارش می شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله کاشان با میانگین ۸۸، مبارکه با میانگین ۷۱ و نجف آباد با میانگین ۵۳ در وضعیت قابل قبول "سالم" است.

سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهرهای شاهین شهر، سجزی، خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده های آنها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

کد خبر 407683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.