عضو شورای شهر مخالف جدی دلفیناریوم در تهران

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: با ادامه فعالیت مجموعه‌هایی از جمله سیرک و یا دلفیناریوم مخالف هستم.

به گزارش ایمنا، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در حاشیه بازدید خود از مجموعه دلفیناریوم برج میلاد که با حضور جمعی از خبرنگاران برگزار شد، اظهار کرد: وقتی حیوانات را از محیط طبیعی خارج می‌کنیم و آن‌ها را به فضاهایی مانند پارک، سیرک و استخر منتقل می‌کنیم، این اقدام موجب وارد شدن آسیب به حیوان می‌شود و این سیاست با اصول کلی محیط زیست در تعارض است.

وی با بیان اینکه حیوان باید در محیط طبیعی باشد و به شکل طبیعی زندگی کند و باید بدانیم وقتی تغییراتی در زندگی حیوان ایجاد می‌شود، روند زندگی طبیعی او را دچار مشکل می‌کند، افزود: این سیاست باید از نگهداری حیوان در محیط‌هایی مانند دلفیناریوم، پارک، سیرک و باغ وحش جدا شود و خواسته من از مسئولان نظارت بیشتر در این امر است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه حیوانات باید مورد مراقب قرار گیرند تا مورد آسیبی به آن‌ها نرسد، ادامه داد: در مورد مرگ یکی از دلفین‌های دلفیناریوم برج میلاد گزارش‌هایی به من ارائه شده که حاکی از آن است مرگ حیوان بر اثر ایست قلبی و به صورت طبیعی بوده است.

وی با اشاره به اینکه من با ادامه فعالیت مجموعه‌هایی از جمله سیرک و یا دلفیناریوم مخالف هستم، خاطرنشان کرد: مسئول دلفیناریوم برج میلاد درباره علل مرگ "آلفا" گفت که حیوان به شکل مادرزادی دچار نارسایی قلبی بوده است.

کد خبر 407411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.