پروژه تصفیه شیرابه سراوان ۸۰ درصد پیشرفت دارد

شهردار رشت رشت با بیان اینکه پروژه تصفیه شیرابه سراوان ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: دو میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی شهرداری رشت به پروژه تصفیه خانه تخصیص یافت.

به گزارش ایمنا، ناصر حاج محمدی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه شهرداری رشت سه پروژه در سراوان و لاکان، اظهار کرد: این پروژه ها شامل تصفیه شیرابه سراوان، زباله سوز لاکان و کارخانه کمپوست(کود آلی) لاکان می شود.

وی با بیان اینکه اعتبار اختصاص یافته به این سه پروژه در سال جاری ۹۱ میلیارد تومان است که در مرحله نخست ۱۵ میلیارد تومان و در مرحله دوم ۷۶ میلیارد تومان ابلاغ شده و عنوان کرد: ساختمان زباله سوز لاکان یکصد میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که از محل اعتبار ۱۵ میلیاردی یکی از ساختمان های اصلی را شروع کردیم و در مرحله انتخاب مشاور و پیمانکار هستیم.

شهردار رشت با بیان اینکه پروژه تصفیه شیرابه سراوان از سال ۹۵ تا تابستان امسال تنها پنج درصد پیشرفت داشت، گفت: در چند ماه اخیر پیشرفت پروژه مذکور را به ۸۰ درصد رساندیم و کل اعتبار تخصیص به پیمانکار پرداخت شده است.

حاج محمدی از تخصیص دو میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی شهرداری رشت به پروژه تصفیه خانه خبر داد و خاطرنشان کرد: ۳۰ میلیارد تومان از ۷۶ میلیارد تومان هزینه خرید زباله سوز نیز پرداخت شده است.

وی با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی سوله اول کمپوست و پیشرفت ۲۰ درصدی سوله دوم، گفت: در حال حاضر ۱۰ میلیارد تومان دیگر برای سایت لاکان تامین اعتبار شده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 407385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.