آغاز عملیات پاکسازی پارک‌های ساحلی اهواز از عرضه کنندگان قلیان

معاون خدمات شهری شهردار اهواز از آغاز عملیات پاکسازی کامل پارک‌های ساحلی این شهر از عرضه کنندگان قلیان خبر داد و گفت: از این به بعد فضای پارک‌های ساحلی برای عرضه‌کنندگان قلیان ناامن است و جرایم و مجازات سنگینی برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش ایمنا، علیرضا عالی‌پور با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم شهروندان جمع‌آوری عرضه‌کنندگان قلیان‌ها از سطح جاده‌های ساحلی اهواز است، اظهار کرد: با توجه به حضور نامطلوب عرضه‌کنندگان قلیان در پارک‌های ساحلی مراتب به نظر دادستان، مقامات قضایی و انتظامی رسید و هماهنگی لازم جهت جمع‌آوری عرضه‌کنندگان قلیان در فضای سبز دو طرف رودخانه کارون انجام شده است.

وی افزود: در این مدت سرشبکه‌های عرضه‌کنندگان قلیان که ۱۲ نفر بودند شناسایی شدند و محل ورود و خروج و آدرس منازل مسکونی آن‌ها با تحقیقات، شناسایی و ثبت و ضبط شده است.

معاون خدمات شهری شهردار اهواز تصریح کرد: این افراد با تشکیل گروه‌های خانوادگی افرادی را به عنوان کارگر در نظر می‌گیرند و با استفاده از سلاح سرد کسانی را که قصد دارند این اماکن را پاک و ایمن نگهدارند، تهدید و کارگرانشان را به صورت روزمزد در پارک‌های ساحلی مستقر و محیط را برای اینگونه اعمال نابهنجار ایمن می‌کنند.

وی افزود: عرضه‌کنندگان قلیان به وسیله خودرو تعداد زیادی صندلی، قلیان، میز و منقل را وارد پارک‌های ساحلی می‌کنند و علاوه بر عرضه قلیان، مواد مخدر سنتی و صنعتی و مشروبات الکلی نیز توزیع می‌کنند.

عالیپور تصریح کرد: عرضه‌کنندگان قلیان، تخلفات مختلفی از جمله آسیب رساندن به تجهیزات و اموال شهری، آسیب زدن به درختان و کفپوش دارند همچنین به صورت غیرمجاز و غیرایمن نسبت به سرقت برق اقدام کرده‌اند و احتمال برق‌گرفتگی کودکان وجود دارد، همچنین با زورگیری، ارعاب و تهدید شهروندان فضا را متعلق به خود می‌دانند و بارها با ایجاد فضای رعب و وحشت باعث آزار شهروندان شدند که همه این موارد جزو جرم‌های این افراد است که در این راستا معاون دادستان این موارد را احصاء و احکام ویژه‌ای برای این افراد صادر کرده است.

عالیپور افزود: از پنجشنبه شب (سوم بهمن‌ماه) نخستین عملیات پاکسازی پارک‌ها از عرضه‌کنندگان قلیان در قالب طرح‌های ضربتی و به صورت ناگهانی آغاز شد و در این عملیات بالغ بر ۲۰۰ جام قلیان و حدود ۳۰۰ صندلی پلاستیکی جمع‌آوری و دو خودروی وانت توقیف شد این عملیات تا نوروز ۹۹ استمرار دارد و جاده‌های ساحلی کاملا از عرضه‌کنندگان قلیان پاکسازی خواهند شد.

وی اضافه کرد: همچنین برنامه‌هایی داریم تا حفظ و نگهداری پارک‌ها به صورت دائم به ضابطین خاص قضایی سپرده شود و در صورت حضور مجدد این افراد در پارک‌های ساحلی، بدون درنگ نسبت به بازداشت آن‌ها اقدام شود.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: طبق قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، عرضه، توزیع و اشاعه مواد دخانی جرم مشهود محسوب می‌شود و دستگاه ضابط قضایی به عنوان ضابط عام وظیفه دارد در این زمینه اقدام کند، اما عوامل شهرداری به عنوان عوامل اجرایی با حکم ویژه معاونین دادستان زمینه اجرای حکم و بازداشت این افراد توسط پلیس را فراهم خواهند کرد.

عالیپور تاکید کرد: از این به بعد فضای پارک‌های ساحلی برای عرضه‌کنندگان قلیان ناامن است و جرایم و مجازات سنگینی برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد.

منبع: ایسنا

کد خبر 407371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.