هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۱۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - شنبه پنجم بهمن ماه- با میانگین ۸۰ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شد.

هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه‌ای هوای این کلانشهر با میانگین ۱۱۶ در وضعیت قابل ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۲۳، خیابان پروین روی عدد ۱۰۸، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۲۹، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۱۹ و خیابان رودکی روی عدد ۱۰۳ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله کاشان با میانگین ۷۹ و سجزی با میانگین ۷۶ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در مبارکه و نجف آباد به ترتیب با میانگین ۴۵ و ۴۱ پاک است.

سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهرهای شاهین شهر، خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده‌های آنها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

کد خبر 407312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.