شورای نگهبان برای اعلام جزییات پرونده‌ ردصلاحیت‌ها ممنوعیت قانونی دارد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد که جزییات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کند.

به گزارش ایمنا، عباسعلی کدخدایی اظهار کرد: اعضای شورای نگهبان، نمایندگان ردصلاحیت شده را پذیرفتند و جزییات پرونده‌ها یکایک برای آنان روشن شد.  

سخنگوی شورای نگهبان افزود: در قانون انتخابات مباحث مربوط به سوءاستفاده‌های اقتصادی، اخلاقی و مقابله با حاکمیت را داریم و  مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات خارج از اینها نیست.

کدخدایی عنوان کرد: انتظار این است نمایندگانی که در شورای نگهبان حضور پیدا می‌کنند و از جزییات پرونده‌شان مطلع می‌شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند.

وی عنوان کرد: اگر رییس مجلس در جریان قرار نگرفته اشکال از نمایندگانی است که مراجعه کردند، اما جزئیات را اعلام نکرده‌اند، ما به عنوان شورای نگهبان از جهت قانونی ممنوعیت داریم که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: مراجع چهارگانه بعد از اعلام نظر هیئت‌های اجرایی نسبت به ۱۵ هزار ثبت نام انتخابات مجلس اظهار نظر کردند.

کدخدایی  با بیان اینکه نظرات شورای نگهبان بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است که در پرونده وجود دارد،  یادآور شد: ممکن است اسناد جدیدی به دستمان برسد که می‌تواند درباره تغییر نظر اعضای شورای نگهبان هم موثر باشد.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: اگر قانون انتخابات را اصلاح می‌کردند به چنین وضعیتی نمی‌رسیدیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 406505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.