هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ساعتی ۱۲۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - شنبه ۲۸ دی ماه- با میانگین ۱۱۴ در ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه ای هوای این کلانشهر با میانگین ۱۲۵ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۴، خیابان استانداری روی عدد ۱۴۱، خیابان پروین روی عدد ۱۱۴، خیابان دانشگاه روی عدد ۹۷، خیابان رودکی روی عدد ۸۳ و بزرگراه خرازی روی عدد ۹۳ گزارش می شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله کاشان با میانگین ۸۰،  مبارکه با میانگین ۹۳، سجزی با میانگین ۵۳ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در شاهین شهر و نجف آباد به ترتیب با میانگین ۱۲۲ و ۱۳۲ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.  

سیستم ایستگاههای پایش هوای شهرهای خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده های آنها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

کد خبر 406206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.