هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۴۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - جمعه ۲۷ دی ماه- با میانگین ۹۴ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شد.

هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه ای هوای این کلانشهر با میانگین ۱۴۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۴، خیابان استانداری روی عدد ۱۶۳، خیابان پروین روی عدد ۱۴۲، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۶۹، خیابان رودکی روی عدد ۹۹ و بزرگراه خرازی روی عدد ۱۴۴ گزارش می شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله کاشان با میانگین ۸۷،  مبارکه با میانگین ۵۸، سجزی با میانگین ۵۷ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در شاهین شهر و نجف آباد به ترتیب با میانگین ۱۳۰ و ۱۰۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.  

سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهرهای خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده های آنها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

کد خبر 406109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.