وضعیت مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان از زبان شهردار اصفهان

در پی وقوع سیل مهیب در استان سیستان، روز گذشته اکی‍پ های امداد و نجات، ماشین آلات و تجهیزات امدادی شهرداری اصفهان به این استان اعزام شدند، امروز ( ۲۶ دی ماه) نیز شهردار اصفهان و معاون فرهنگی شهردار با حضور در این مناطق از نزدیک در جریان آخرین وضعیت امدادرسانی و نیازهای امدادی این استان قرار گرفتند.

به گزارش ایمنا، قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان با حضور در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در بدو ورود به استان، با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو داشتیم و نیازهای آنان را جویا شدیم و بازدیدهایی هم از مناطق کنارک، نظرآباد، پزم، فنوج و ... انجام شد و با مردم صحبت کردیم و در حین بازدید دستورات لازم اعلام شد.

وی افزود: همچنین با برخی خیران اصفهانی صحبت شد تا بر مبنای نیازهای اولیه سیل زدگان اقدامات لازم انجام شود.  

شهردار اصفهان تاکید کرد: گام نخست برای کمک به این استان بهبود بخشیدن به وضعیت فعلی است. 

ماهیت متفاوت سیل سیستان 

همچنین محمد عیدی، معاون فرهنگی شهردار نیز در بازدید از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اظهار کرد: به همراه شهردار اصفهان به چابهار آمدیم، مردم و شهرداری اصفهان مانند همیشه در کنار هموطنان بلوچ قرار می گیرند تا خاطره ماندگاری از فداکاری مردم اصفهان در ذهن مردم عزیز این استان شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه ماهیت سیلی که در استان سیستان و بلوچستان به وجود آمده با سیل استان های لرستان و خوزستان تفاوت دارد، افزود: با توجه به ویژگی های زمین شناسی منطقه چابهار و زمین های رملی همانطور که آب پمپاژ می شود به طور مجدد این سیل بازتولید می شود که این یکی از معضلاتی است که باعث می شود همچنان آب در منازل مردم وجود داشته باشد.   

معاون فرهنگی شهردار اصفهان اضافه کرد: نیروهای امدادی اعم از نیروی هوایی و دریایی ارتش، شهرداری اصفهان و نیروهای سپاه در کنار مردم هستند تا در کنار دولت، فرمانداری و استانداری این وضعیت سر و سامان یابد.  

وی گفت: همچنان مناطقی در این استان وجود دارد که در محاصره سیل قرار دارند و مهمترین خواسته مردم این است که ابتدا تدبیری برای هدایت آب از منازل آنها اندیشیده شود.

عیدی در ادامه با اشاره به وضعیت آب و هوایی استان، گفت: هم اکنون هوای صافی در استان برقرار است، اما ظاهرا هفته آینده به طور مجدد یک سامانه بارشی وارد این استان می شود که امیدواریم تا قبل از ورود این پدیده بارشی کانال کشی های لازم انجام شود تا دیگر آب به سمت منازل مسکونی مردم که به طور عمده بی دفاع نیز هستند سرازیر نشود.  

وی گفت: لطمات ناشی از سیل و محرومیتی که از گذشته در این استان وجود داشته باعث تشدید این بحران شده است و امیدواریم مردم اصفهان مانند همیشه در کنار هموطنان بلوچ قرار بگیرند تا خاطره ماندگاری از فداکاری مردم اصفهان در ذهن مردم عزیز این استان شکل بگیرد. 

معاون فرهنگی شهردار اصفهان تاکید کرد: خوشبختانه شاهد حضور پر رنگ خیران اصفهانی در منطقه نیک شهر، بنت، فنوج که وضعیت بدتری دارند هستیم و این افراد به کمک هموطنان سیستان و بلوچستان شتافته اند.

وی عنوان کرد: متاسفانه یکی از مهم ترین مشکلات حال حاضر، در هم آمیختگی فاضلاب با آب شرب است که مشکلات بعدی نظیر بیماری های عفونی و پوستی را منجر می شود و امیدواریم هر چه زودتر این مشکل برطرف شود.

کد خبر 406072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.