کاشت گونه‌های مثمر در کمربندسبز جنوبی مشهد

معاون خدمات شهری شهردار مشهد گفت: در سال‌های اخیر با توجه به سیاست‌های ابلاغی و برنامه ریزی شهرداری، بیشتر گونه‌های کاشته شده در ارتفاعات جنوبی بومی انتخاب شده‌اند و با مطالعات انجام شده به سمت کاشت درختان مثمر و کم نهاده گام بر می‌داریم.

مهدی یعقوبی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: کاشت درختان در کمربندسبز، طبق دستورالعمل‌های تهیه شده و پس از تایید در کارگروه و کمیته فنی شناسایی گیاهان به تایید متخصصان و اساتید مطرح کشور می‌رسد.

وی ادامه داد: کاشت گونه‌های مهاجم یا غیر بومی در دستور کار نیست و هیچ گونه درخت مهاجم یا غیر بومی کاشته نمی‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد با تاکید بر اینکه اکثر گونه‌های کاشته شده در کمربندسبز بومی و کم نهاده است، افزود: با مطالعات صورت گرفته و تجربیات کارشناسان و متخصصان، کاشت گونه‌های مثمر را به صورت تفکیک شده آغاز کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: گونه‌های مثمر شامل، سنجد، عناب، زرشک، سماق، توت، انگور دیم و بنه است که می‌توان از میوه های این درختان استفاده کرد.

یعقوبی با بیان اینکه تاکنون حدود یک میلیون اصله درخت کاشت شده که بیش از ۵۰ درصد آن گونه های بومی و کم آب طلب است، یادآور شد: یکی از اهداف در ایجاد کمربند سبز، جلوگیری از تصرفات اراضی و ممانعت از گسترش افقی شهر مشهد است که با توسعه کمربندسبز از ساخت و ساز بی‌رویه جلوگیری شده است.

کد خبر 405925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.