دلیل سفر اعضای شورای شهر شیراز به مالزی چه بود؟

سخنگوی شورای شهر شیراز گفت: تاکنون سه نفر از اعضای شورای شهر به همراهان مدیران مربوطه برای انجام این بازدید کارشناسی از زیرساخت‌های شهر هوشمند در مالزی و سنگاپور اعزام شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، به دنبال انتشار برخی اخبار درخصوص سفر اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به کشور مالزی، سعید نظری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: به دنبال تغییر رویه در توسعه کلانشهرهای جهان به خصوص با توسعه هوش مصنوعی و به‌کارگیری الگوهای مدیریت شهر هوشمند، لازم دیده شد اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از یکی از شهرهای توسعه یافته در زمینه هوش مصنوعی و دارای ساختار موفق شهر هوشمند بازدید نمایند.

وی ادامه داد: پس از بررسی گزینه‌های موفق در اروپا و آسیا نهایتا طرحی در شورای اسلامی شهر شیراز به تصویب رسید که اعضای این شورا به همراه مدیران مربوطه و برای کسب تجربه بازدیدی از شهر کوالامپور در کشور مالزی و نیز بندر سنگاپور داشته باشند.

سخنگوی شورای شهر شیراز اضافه کرد: هرچند این طرح با ایراداتی از طرف هیات تطبیق فرمانداری شهرستان شیراز روبرو شد اما تاکنون سه نفر از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به همراهان مدیران مربوطه برای انجام این بازدید کارشناسی از زیرساخت‌های شهر هوشمند در مالزی و سنگاپور اعزام شده‌اند و بقیه هم به تناسب زمان و شرایط اعزام خواهند شد. 

وی افزود: اعزام اعضای شورای اسلامی شهرهای بزرگ کشور در تمامی دوره‌ها سابقه داشته و در زمینه آشنایی با برنامه ریزی توسعه محور مطابق الگوهای جدید ضروریست؛ پیش از این نیز برخی از اعضای دور پنجم سفرهای خارجی به برخی کشورهای آسیایی و اروپایی داشته‌اند.

به گفته نظری در زمان تصویب این طرح، خبرنگاران و اهالی رسانه در جلسه علنی شورای شهر حضور داشتند و بر خلاف برخی ادعاهای خبرگزاری فارس تاکنون هیچ کدام از خبرنگاران این رسانه با وی به عنوان سخنگوی شورای  شهر شیراز در این باره تماس نگرفته است.

کد خبر 405891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.