املاک رها شده خلخال محصور می‌شود

شهردار خلخال گفت: با هدف رفع مزاحمت از مردم شهر املاک رها شده و بلاتکلیف توسط خدمات شهری شهرداری دیوارکشی و محصور می‌شود.

به گزارش ایمنا، صباح‌الدین برزگر اظهار کرد: این اقدام در راستای اجرای دستور قانونی ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها انجام می‌شود و شهرداری خلخال نسبت به محصور کردن زمین و یا بنای مخروبه یا نیمه‌تمام مغایر با موازین شهرسازی اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: این املاک، شامل ساره‌های نیمه‌ساخته جدید و یا ساختمان‌های در حال تخریب و رها شده است که تبدیل به محلی برای اختفای خلاف‌کاران ،سارقان و افراد معتاد شده و اعتراض شهروندان را بدنبال داشته است.

شهردار خلخال با بیان اینکه صاحبان املاک و ساختمان‌های نیمه مخروبه واقع در بافت فرسوده شهر در صورت بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی از تسهیلات بانکی کم‌بهره با بازپرداخت طولانی مدت نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن بهره‌مند می‌شوند، گفت: تعداد زیادی از واحدهای مسکونی مخروبه و رها شده در بافت‌های فرسوده مرکز شهر از جمله منطقه تاریخی قلعه‌باشی واقع شده و این مناطق به محلی برای جولان افراد مخل جامعه تبدیل شده است.

برزگر از تلاش برای تخصیص اعتبار از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان اردبیل برای اجرای پروژه‌های بازآفرینی این شهر از سوی شهرداری خبر داد و افزود: این اعتبار برای ساماندهی مناطق واقع در بافت‌های فرسوده شهری و ارتقای سطح خدمات ارایه شده به اهالی ساکن در حواشی شهر خلخال بکار گرفته خواهد شد.

وی بر لزوم راه‌اندازی یکی از دو جایگاه سی‌ان‌جی تعطیل شده شهرداری خلخال اشاره کرد و گفت: جایگاه بلوار ۱۷ شهریور و جاده قدیم گیوی از شش ماه قبل به علت فقدان استاندارد لازم تعطیل شده و با صرف یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال و نصب تجهیزات استاندارد بزودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

شهردار خلخال عنوان کرد: با وجود محدودیت‌های اعتباری و کاهش حجم کمک‌های دولتی با مدیریت منابع درآمد محلی شهرداری حقوق و مزایای کارگران شهرداری خلخال در سال جاری به موقع پرداخت شده و خدمات شهری ارایه شده به شهروندان نیز در مقایسه با سال گذشته بطور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است .

منبع: ایرنا

کد خبر 405861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.