نامگذاری اتوبان بندرانزلی به نام سردار شهید سلیمانی

شهردار بندرانزلی از نامگذاری اتوبان حدفاصل ضلع غربی کنارگذر پل بزرگ انزلی تا ورودی بشمن و طراحی میدانی در ورودی غربی این شهر به نام شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد.

حسن پورقربان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: با تصمیم شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرانزلی در راستای گرامیداشت شهید قاسم سلیمانی اتوبان حد فاصل ضلع غربی پل بزرگ انزلی تا ورودی بشمن و طراحی میدانی در ورودی غربی این شهر به  شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی انجام شد.

وی افزود: تابلوی این خیابان به نام این شهید بزرگوار ساخته و به زودی در مراسمی با حضور مسئولان شهرستان بندر انزلی نصب و رونمایی خواهد شد.

شهردار انزلی با بیان اینکه اقتدار و عزت انقلاب اسلامی ایران مرهون فداکاری و از خودگذشتگی‌های شهداست، اضافه کرد: باید فرهنگ ایثار و شهادت در بین آحاد ملت  نهادینه شود و یکی از راه‌ها  برای تحقق این امر زنده نگاه داشتن نام شهدا به خصوص سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است که از مجاهدان جبهه مقاومت و از پیشگامان مبارزه با تروریسم، تحجر و افراط‌گرایی در زمان ما بود.

پورقربان عنوان کرد: بدون تردید بهترین پاداش برای مجاهدان راه خدا، شهادت و پیوستن به یاران سفر کرده خویش است، هرچند به جهت از دست دادن چنین فرمانده رشیدی متأثر و اندوهگین هستیم.

هادی حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر انزلی نیز اظهار کرد : شهید قاسم سلیمانی اسوه مقاومت و پایداری بود و خدمات ارزنده‌ای را در دفاع از حریم اهل بیت(ع)، امنیت کشور و مردم منطقه انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: نامگذاری خیابان و میدانی به نام این شهید کمترین کاری است که مدیریت شهری بندر انزلی می‌تواند برای پاسداشت این شهید بزرگوار و زنده نگهداشتن یاد او در اذهان نسل‌های آینده انجام دهد.

کد خبر 405838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.