همه رانندگان تاکسی بیمه می‌شوند

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: اگر بتوانیم با همکاری سازمان تأمین اجتماعی فرآیند حذف و اضافه را انجام دهیم این قول را می‌دهیم که تمام رانندگان تاکسی بتوانند از بیمه استفاده کنند.

به گزارش ایمنا، مرتضی ضامنی با اشاره به بیمه تأمین اجتماعی رانندگان تاکسی اظهار کرد: در سال ۱۳۸۶ دولت امکانی را ایجاد کرد تا رانندگان حمل و نقل شهری از ۵۰ درصد یارانه حق بیمه تأمین اجتماعی بهرمند شوند.

وی افزود: پیرو این مصوبه، لیست‌های افراد واجد شرایط به سازمان تأمین اجتماعی ارسال شد که متأسفانه از سال ۱۳۹۲ تا کنون این لیست‌ها از سوی این سازمان به‌روز رسانی نشده است و به اعتقاد ما تعدادی از افرادی که از این یارانه بیمه‌ای استفاده می‌کنند راننده نیستند و باید از گردونه حذف شوند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: سازمان تأمین اجتماعی باید این لیست‌ها را به‌روز کند و ما از طریق وزارت کشور پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم و پیشنهاد هم دادیم که همه خطوط ارتباطی برخط بین سامانه مرکزی وزارت کشور و سازمان تأمین اجتماعی برقرار باشد تا با این اتصال، افرادی که ذی‌حق نیستند حذف و فضا باز خواهد شد تا بتوانیم افراد جدیدی را اضافه کنیم.

ضامنی گفت: در آخرین جلسه‌ای که در وزارت کشور با همکاری تأمین اجتماعی داشتیم این قول را دادند که در سال جاری این برقراری ارتباط، اتفاق بیفتد تا بتوانیم آن سقف اعتباری که در قانون بودجه وجود دارد افراد مازاد حذف و افراد جدید بیمه شوند.

وی ادامه داد: این مورد شامل رانندگان پلاک« ت»، آژانس‌ها و وانت بارها است که اگر این لیست‌ها به‌روز شود با توجه به خارج شدن بسیاری از این افراد از این حوزه‌های ذکر شده به دلیل اینکه ارسال اطلاعات آن زمان به صورت سیستمی نبوده و به صورت CD تحویل تأمین اجتماعی می‌شد و هر آژانس می‌توانست آمار بیشتری ارایه کند، رانندگان بیشتری می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند. 

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به روش شناسایی افراد غیر محق بیمه عنوان کرد: در تاکسیرانی آمار مشخص است و ۳۱۸ هزار تاکسی در کل کشور داریم که با رانندگان کمکی تقریباً ۴۰۰ هزارنفر می‌شوند و همگی دارای شناسنامه بهره‌برداری هستند و در سازمان مرکزی اتحادیه اطلاعاتشان ثبت شده است.

ضامنی اظهار کرد: با پالایش و شفاف‌سازی در فهرست افراد برخوردار از بیمه رانندگان در سازمان تامین اجتماعی که ۵۰ درصد اعتبار آن را دولت تامین می‌کند، می‌توان شرایط برخورداری بخش عمده‌ای از رانندگان زحمت‌کش این حوزه را که تا کنون از این امکان محروم بوده‌اند، فراهم کرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 405788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.