اعتبارات کافی برای برف‌روبی نداریم

شهردار بویین میاندشت گفت: برفروبی در شهرهای بدون منابع درآمدی پایدار از چالش‌های مدیریت شهری است این در حالی است که رعایت نشدن اصول شهرسازی و معماری مناسب مشکلات برف‌روبی را افزایش داده است.

عبدالرضا سپیانی در گفت‌وگو خبرنگار ایمنا از بویین‌میاندشت با اشاره به خدمات‌رسانی شهرداری در فصل زمستان، اظهار کرد: یکی از وظایف شهرداری‌ها در شهرهای سردسیر، برف‌روبی است، اما شهرداری بویین‌میاندشت در این زمینه هیچ اعتباری از سوی دولت و یا مدیریت بحران استان اختصاص داده نشده است.

وی ادامه داد: برف‌روبی در شهرهای بدون منابع درآمدی پایدار از چالش‌های مدیریت شهری است، این در حالی است که رعایت نشدن اصول شهرسازی و معماری در این شهر نیز مشکلات برف‌روبی را افزایش داده است.

شهردار بویین‌میاندشت افزود: در این شهر بارش سنگین برف، برودت و کاهش دمای هوای محیط تا ۲۱ درجه زیر صفر در ساعات شب که سبب یخ‌زدگی معابر شده و عرض کم معابر و تردد خودروها در کوچه‌ها، عملیات برف‌روبی و بازگشایی معابر را با مشکل مواجه کرده است.

سپیانی با اشاره به انتقادات شهروندان درخصوص تاخیر در بازگشایی کوچه‌ها، گفت: شهرداری برای برفروبی معابر و مسیرهای شهر تنها یک دستگاه لودر، یک دستگاه گریلر و یک ماشین برفروبی در اختیار دارد، بنابراین با وجود امکانات محدود برفروبی شهر با مشکل و تاخیر مواجه می‌شود، برخی شهروندان نیز با تخلیه برف منازل خود در معابر سبب افزایش مشکلات می‌شوند.

وی با اشاره به مشکلات و کمبود اعتبارات شهرداری برای تعمیر و تأمین سوخت ماشین‌آلات خاطرنشان کرد: یک دستگاه گریلر در هر ساعت ۱۶۰ لیتر گازوئیل مصرف می‌کند که در هر ۲۴ ساعت با احتساب نرخ دولتی، حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گازوئیل هزینه در بر دارد.

شهردار بویین‌میاندشت با اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در این شهر، گفت: با سردشدن هوا سگ‌های ولگرد برای تهیه غذا به داخل شهر هجوم می‌آورند که برای رفع این مشکل باید از شهرداری حمایت شود.

کد خبر 404294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.