هوای اصفهان در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز _پنجشنبه_ با شاخص لحظه ای ۱۲۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز _پنجشنبه ۱۲ دی ماه_ با میانگین ۱۰۰ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شد.

هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه ای هوای این کلانشهر با میانگین ۱۲۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان وضعیت کیفی هوا از بعد از ظهر جمعه به دلیل ورود امواج ناپایدار بارشی بهبود می یابد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۲۱، خیابان استانداری روی عدد ۱۰۳، خیابان پروین روی عدد ۹۸، خیابان دانشگاه روی عدد ۹۳، خیابان رودکی روی عدد ۹۱ و بزرگراه خرازی روی عدد ۹۴ گزارش می شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله شاهین شهر  با میانگین ۸۴، سجزی با میانگین ۷۲، مبارکه با میانگین ۶۴ و نجف آباد با میانگین ۵۸ در وضعیت سالم و در کاشان با میانگین ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است‌.

سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهرهای خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده های آنها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

کد خبر 403846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.