طباطبائی نژاد: بقاع متبرکه ظرفیت خوبی برای تربیت جوانان هستند

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه باید به هر آن کسی که منصوب به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) است، احترام بگذاریم، گفت: بقاع متبرکه جایگاه خوبی برای تربیت جوانان هستند، می‌توان در این اماکن هر بار جوانان را به بهانه‌های مختلف جمع کرد و از این ظرفیت استفاده کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌ نژاد در دوره آموزشی مبلغین استان اصفهان با بیان اینکه کار هدایتگری کار سختی است، اظهار کرد: خداوند به همه ما توفیق داده که بتوانیم اهل هدایتگری باشیم، بنا بر آنچه در قرآن آمده است سزاوار نیست کسی که خودش هدایت نشده بخواهد هدایت کننده باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس فرموده حضرت علی (علیه السلام) کسی که هدایتگری قومی را عهده دار می‌شود باید اول خودش را در مسیر خدا قرار دهد و پس از آن به هدایت دیگران اقدام کند، اضافه کرد: در احادیث آمده است چنانچه هدایتگر راه کج را برود و پیروان آن نیز همان راه را ادامه دهند گناه آن پیروان به حساب هدایتگرشان نوشته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه بنا بر فرموده امام علی (علیه السلام) هر کس بتواند یک نفر را هدایت کند، ثواب فراوانی را خواهد برد، تاکید کرد: همه افرادی که در مقام هدایتگری و خدمت به مردم قرار دارند نعمت الهی است و همیشه باید شکرگزار خداوند باشیم.

طباطبائی نژاد با بیان اینکه باید به هر کسی که منصوب به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) است، احترام بگذاریم، ادامه داد: بقاع متبرکه جایگاه خوبی برای تربیت جوانان هستند، می‌توان در این اماکن هر بار جوانان را به بهانه‌های مختلف جمع کرد و از این ظرفیت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه مبلغان مامور خدا در امامزادگان و مساجدهستند، اضافه کرد: باید توجه داشت که در طول روز و ایامی که کار می‌کنند با چه اعتقاد و دیدگاهی فعالیت می‌کنند و باید به جایگاه خود توجه داشته باشند.

کد خبر 403656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.