پیشنهاد اختصاص سهمیه بنزین سفرهای نوروزی به دولت ارائه می‌شود

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در بازگشت از خراسان جنوبی، موضوع اختصاص سهمیه بنزین سفرهای نوروزی را به دولت ارائه خواهم داد.

به‌گزارش ایمنا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، علی‌اصغر مونسان که به استان خراسان جنوبی سفر کرده است، پیش از ظهر امروز _دوشنبه 9 دی ماه_ در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: خراسان جنوبی دارای ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی زیادی است که می‌تواند یکی از جاذبه‌های گردشگری در حوزه فرهنگ و هنر باشد.

وی با اشاره به افزایش سفرها در تعطیلات نوروزی، بیان کرد: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، درخواست سهمیه ویژه برای سفرهای نوروزی داشته که در بازگشت از خراسان جنوبی نیز این درخواست به دولت داده می‌شود تا تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود.

مونسان با اشاره به اینکه این وزارتخانه از دو سال قبل موضوع تعطیلات زمستانی را مطرح کرده بود، افزود: پیشنهاد ما تعطیلات پنج روزه در نیمه دوم دی ماه بود که با توجه به تعطیلات مدارس در پی  آلودگی هوا، این تعطیلات می‌تواند ظرفیت خوبی در بخش گردشگری باشد.

مونسان با بیان اینکه در گذشته این پیشنهاد به وزارت آموزش‌وپرورش نیز داده شد اما به‌صورت رسمی موافقتی اعلام نشد، افزود: اخیراً وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده که با آن موافق است و امیداریم در سال آینده به‌صورت سازمان‌دهی و برنامه‌ریزی‌شده تعطیلات زمستانه را به یک مزیت گردشگری تبدیل کنیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه طرح سهمیه‌بندی بنزین بر روی گردشگری خارجی تأثیر کمی داشته است، گفت: تأثیر آن در بخش گردشگری داخلی بیشتر بوده که آن نیز موقتی است و بعد از مدتی به حالت نرمال بازمی‌گردد.

مونسان به کارکرد بالای فضای مجازی برای معرفی جاذبه‌های استان خراسان جنوبی تأکید کرد و گفت: در این راستا مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در کنار اداره‌کل این استان به معرفی جاذبه‌های گردشگری استان کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین تلاش می‌کنیم تورهای گردشگری را در قالب آژانس‌های گردشگری به سمت استان هدایت کنیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه طرح احداث بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی شروع شده است، بیان کرد: در این طرح به دنبال این هستیم در هر شهر یک نمایشگاه دائمی را داشته باشیم.

کد خبر 403477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.