لیست ندادن به معنای تحریم انتخابات نیست

نماینده مردم دماوند گفت: امیدوارم که همه چیز به مردم سپرده شود زیرا آنان به قدری هوشمند و رشد فکری و سیاسی دارند که می‌توانند به راحتی تصمیم بگیرند.

به گزارش ایمنا، قاسم میرزایی نیکو درباره این‌که گفته می‌شود اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات به دلیل آن‌که بسیاری از نامزدهای‌شان رد صلاحیت شده‌اند لیستی ارائه ندهند و شاید هم به طور خاموش انتخابات را تحریم کنند، اظهار کرد: اصلاح‌طلبان اعتقادشان حضور در انتخابات و ترغیب مردم برای مشارکت در جهت تغییر وضعیت است زیرا تنها راه حل را رأی دادن می‌دانند.

وی با تاکید بر این‌که تغییر وضعیت جز با حضور پای صندوق‌های رأی رقم نمی‌خورد، عنوان کرد: به همین خاطر برای صندوق‌های رأی، در جریان اصلاحات به همه سفارش شد تا بروند ثبت‌نام کنند. 

نماینده مردم دماوند ادامه داد: حالا اگر اصلاح‌طلبان که حضور در انتخابات برایشان مهم است و تنها راه اصلاح را در پای صندوق‌های رأی مشاهده می‌کنند،‌ نیروهای موثرشان چه در شهرهای بزرگ و چه شهرهای کوچک ثبت نام کردند، رد صلاحیت شدند چه باید انجام دهند؟ بروند از کاندیدای اصولگرایان حمایت کنند؟

میرزایی نیکو افزود: اصلاح‌طلبان در صورت مشاهده رد صلاحیت باید تجزیه و تحلیل انجام دهند تا ببینند چه کنند؛ اگر لیستی داشتند مانند مجلس قبل معرفی کنند اگر نداشتند خب لیست ندارند،  این کار به معنی تحریم خاموش و آشکار انتخابات نیست.

وی درباره این‌که گفته می‌شود بدون حضور اصلاح‌طلبان درصد مشارکت بسیار پائین خواهد بود به همین دلیل است که برای حضور جریان اصلاحات تلاش‌های زیادی می‌شود، گفت: در انتخابات قطعا این حالت اتفاق نمی‌افتد این گمانه زنی‌های برای انتخاباتی مثل ریاست جمهوری است.

نماینده مردم دماوند تصریح کرد:‌ البته در حال حاضر مردم با یک سرخوردگی روبه‌رو هستند و ما با عدم اقبال آنان برای حضور در پای صندوق‌های رأی مواجه هستیم و در این امر هم هیچ شکی نیست.

میرزایی نیکو تاکید کرد: برای این‌که اوضاع و احوال تغییر کند ما نیازمند یک تغییر اجتماعی خاص هستیم تا سرنوشت فشارهای اقتصادی که بر مردم است تغییر کند تا یکسری اتفاقاتی رخ دهد. نه اصلاح طلبان محکم که حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد رای را تشکیل می‌دهند و اصولگرایان که ۱۷ الی ۱۸ درصد رای این جناح را دارا هستند آن رأی وسط جامعه را ندارند.

وی افزود: رأی وسط جامعه  یعنی اینکه این طیف وسطی که از آن صحبت می‌شود احساس کند می‌تواند در سرنوشت خودش تغییر ایجاد کند.به طور مثال تا روزهای آخر آقای ناطق نوری رئیس جمهور بود اما هفته آخر ورق برگشت 

نماینده مردم دماوند خاطرنشان کرد: امیدوارم که همه چیز به مردم سپرده شود زیرا آنان به قدری هوشمند و رشد فکری و سیاسی دارند که می‌توانند به راحتی تصمیم بگیرند.

منبع:ایلنا

کد خبر 403388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.