احداث واحدهای مسکونی با توجه به موجودی زمین داخل شهرها

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: تفاوت طرح اقدام ملی مسکن با اقدام‌های قبلی در این حوزه این است که اگر ثبت نامی انجام شده براساس موجودی زمین در داخل شهرها انجام شده است.

به گزارش ایمنا به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق مالواجرد اظهار کرد: طرح اقدام ملی مسکن با ثبت نام در داخل محدوده شهری که زیرساخت‌های لازم شهری و خدمات در آن وجود دارد و براساس زمین‌هایی که متعلق به دولت بوده برنامه‌ریزی شده است.

وی تاکید کرد: برای عرضه زمین در طرح اقدام ملی مسکن برنامه‌ای ویژه در نظر گرفته شد و از ابتدا تصمیم بر آن شد که مکان‌یابی زمین‌ها بنابر نیاز واقعی تولید مسکن صورت گیرد.

وی ادامه داد: براین اساس ساخت خانه در طرح اقدام ملی در داخل محدوده شهرها و در مکان‌هایی مناسب آغاز می‌شود.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بعد از پالایشی که از شمار ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود و بنا بر ظرفیتی که برای شهرهای مختلف در نظر گرفته شده، ثبت‌نام‌های بعدی انجام شده تا سهمیه هر شهر تکمیل شود.

صادق مالواجرد اضافه کرد: هدف از اقدام ملی مسکن کمک به قشرهایی است که در تهیه و تامین مسکن مشکل دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مهمترین رویکرد شورای عالی معماری و شهرسازی توجه ویژه به تغییر رویکرد در تهیه طرح‌های جامع و طرح‌های توسعه عمران است.

صادق مالواجرد اضافه کرد: امروز طرح‌های جامع را باید به صورت طرح‌های مسئله محور تهیه کنیم تا بنابر آنچه در شهرها اتفاق می‌افتد، بتوانند به مسائل واقعی شهرها پاسخ دهند.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: توجه ویژه به مشارکت مردم دومین رویکرد این معاونت است که این موضوع در مصوبات شورای عالی شهرسازی مشهود است.

کد خبر 403201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.