بارش‌های قابل توجه در مرکز ایران طی ۲۴ ساعت آینده

کارشناسان سازمان هواشناسی با توجه به فعالیت سامانه بارشی مستقر در کشور پیش‌بینی کرده‌اند امروز ۹۸_جمعه ششم دی‌ماه ۹۸_ نوار غربی و مرکز ایران درگیر سامانه بارشی شده و بارش‌های مناسبی در این مناطق باشد.

به گزارش ایمنا، کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن اطلاعات موجود در نقشه‌های ماهواره‌ای شرایط جوی کشور را برای ۲۴ ساعت آینده در نوار غربی و مرکز  بارانی پیش بینی کرده‌اند که این بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف است. به گفته این کارشناسان فعالیت اصلی سامانه بارشی جدید که  از دیروز فعال قابل توجهی در نوارغربی کشور داشته امروز بیشتر در مرکز کشور است و با درنظر گرفتن سرعت حرکت آن پیش بینی می‌شود از روز یکشنبه آینده نوار شرقی ایران را تحت تاثیر خود قرار دهد.

گرمترین و سردترین نقطه ایران: اطلاعات ارسال‌شده از ایستگاه‌های هواشناسی شهرهای مختلف به سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز ۶ دی‌ماه ۹۸ جزیره ابوموسی با ۲۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین نقطه و شهرستان ارومیه با ۳درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین نقطه کشور است.

وضعیت جوی استان‌ها: اطلاعات ماهواره‌ای از شرایط جوی کشور نشان می‌دهد امروز ۹۸/۱۰/۰۵ نوار غربی کشور درگیر بارندگی‌های ناشی از ورود سامانه بارشی جدید هستند و در بخش مرکزی و شرق کشور جوی آرام و بدون پدیده خاص را تجربه می‌کند؛ به این ترتیب شرایط جوی استان‌ها در ۲۴ ساعت آینده اینگونه است.

گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، سمنان، قم، مرکزی، همدان، لرستان، کرمانشاه، کردستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری،  ابری همراه با بارش برف و باران که در ارتفاعات بارش به صورت برف قابل توجه است. اردبیل باد و توفان شدید همراه با افزایش ابر از اواخر روز . مازندران آسمان صاف که همراه با افزایش دما است اما از ساعات پایانی روز رفته رفته بر حجم ابرها افزوده  می‌شود. گیلان، زنجان، قزوین، البرز و ایلام غبارآلود که رفته رفته بر حجم ابرها افزوده می‌شود و در ساعات پایانی روز احتمال بارش باران پیش بینی شده است. سایر نقاط ایران صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

وضعیت جوی پایتخت: باتوجه به اطلاعات ماهواره‌ای کارشناسان سازمان هواشناسی آسمان پایتخت را امروز جمعه ۶ دی ماه ۹۸ ابری همراه با بارش‌های پراکنده بخصوص در ارتفاعات گزارش کرده‌اند که این بارش‌ها کیفیت هوای تهران برای امروز و فردا را کمی بهبود می‌بخشد. تهرانی‌ها امروز در گرمترین ساعت ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و در خنک‌ترین ساعت هم ۳ درجه سانتی‌گراد را تجربه می‌کنند.

منبع: تسنیم

کد خبر 402980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.