پیشنهاد ملاقات احزاب اصلاح‌طلب با رهبر انقلاب

دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: ما هیچ وقت نتوانستیم با رهبر معظم انقلاب ملاقات کنیم. اگر اصلاح‌طلبان اجازه می‌دهند؛ از سمت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و اگر هم نه از سوی خانه احزاب با رهبر معظم انقلاب ملاقات داشته باشیم.

به گزارش ایمنا، مصطفی کواکبیان در سومین کنگره حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی به حوادث آبانماه اشاره کرد و گفت: رویترز آماری را به دروغ اعلام کرده و اگر پاسخی به آن ندهیم تا ۱۵۰۰ هم همین آمار را می‌گوید بنابراین آمار کشته‌شدگان را اعلام کنید.

وی با بیان اینکه برای انتخابات رقابتی چند شرط داریم، گفت: یک شرط سلامت انتخابات است که همه دست‌اندرکاران انتخابات باید بی‌طرفی خود را داشته و انتخاباتی آزاد و قانونی برگزار کنند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری شرط برگزاری انتخاباتی آزاد و بی‌طرفانه را نخست اقدامات حاکمیت عنوان و تصریح کرد: حاکمیت باید زمینه‌های رقابتی شدن انتخابات را فراهم کند. اینگونه نباشد که یک طرف از الان لیستش بسته باشد و طرف دیگر هنوز نداند تا دقیقه نود چه کسی در لیستش می‌ماند.

کواکبیان با تاکید بر اینکه ما با همه این شرایط قبول کردیم که به صحنه بیاییم، گفت: شورای نگهبان اگر بخواهد غیر از آن چهار مرجع، مراجع دیگری در کل کشور که برخورد سلیقه‌ای دارند را استفاده کند، صحنه‌ای برای رقابت نخواهد ماند.

وی به رویکرد رسانه ملی به انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: صدا و سیما از همین الان می‌خواهد جریانی را قالب و مطرح کند. خیلی انتظار هم نداریم آنها اگر به ما فحش بدهند بیشتر رای می‌آوریم اما حداقل ظاهر را حفظ کنند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری به لوایح پالرمو و fatf اشاره و اضافه کرد: حتی تصویب پالرمو و اف ای تی اف در رقابتی شدن انتخابات نقش دارد چون مردم امیدوار می‌شوند. این ۲ ماه دولت در جهت کارهای بیشتر و معیشت بهتر بجنبد. ما هر چه ضربه می‌خوریم از دولت روحانی است.

کواکبیان در این مراسم همچنین از نیروهای مسلح خواست که به وصیت حضرت امام(ره) و توصیه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) عمل کرده در انتخابات و فعالیت احزاب حضور نداشته باشند و گفت: بگذارید شورای نگهبان کار معمولی خود را کند و شما دیگر نیاز نیست توصیه‌ای کنید.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه یکبار برای همیشه این پرونده املاک نجومی را مطرح کند، گفت: از قوه قضاییه می‌خواهیم که بی طرفی را در رسیدگی به پرونده‌ها در دستور کار خود قرار دهد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری فعالیت احزاب را دومین پایه برگزاری انتخابات آزاد و رقابتی عنوان و خاطرنشان کرد: ما هیچ وقت نتوانستیم با رهبر معظم انقلاب ملاقات کنیم. اگر اصلاح‌طلبان اجازه می‌دهند از سمت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و اگر هم نه از سوی خانه احزاب با رهبر معظم انقلاب ملاقات داشته باشیم چرا که ایشان با گروه‌ها و اقشار مختلف جلسه می‌گذارند اما تاکنون هیچ جلسه‌ای با احزاب نداشتند.

کواکبیان همچنین از پاشیدن بذر ناامنی توسط برخی‌ها در بین مردم انتقاد و تصریح کرد: بعضی‌ها اگر مردم را تشویق نمی‌کنند لااقل مایوس نکنند. مردم می‌توانند اصلی‌ترین نقش آفرین اتخابات باشند. در طول ۴۰ سال فراز و نشیب‌های زیادی داشتیم اما مردم بدانید در هر صورت انتخابات برگزار می‌شود و آنهایی که می‌خواهند شما را دلسرد کنند به دنبال این هستند که به جای شما در مجلس تصمیم بگیرند.

وی تصریح کرد: وجود شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه اخیرا درست شده و قانون‌گذاری می‌کنند که فلان گروه تا ۱۰ سال از مالیات معاف است این به شما چه ربطی دارد؟ این به مجلس مربوط است.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه ما در قانون اساسی چیزی به عنوان شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فضای مجازی نداریم، گفت: البته شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمان حیات حضرت امام هم وجود داشت اما شورای نگهبان معتقد است که اگر مجلس مصوبه‌ای داشته باشد و این شوراها هم یک مصوبه داشتند مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مقدم‌تر است.

وی با بیان اینکه باید حدود شورای عالی امنیت ملی هم مشخص شود، گفت: در ماجرای بنزین که نامه رهبری را آقای لاریجانی قرائت می‌کرد آقای شمخانی هم حضور پیدا کرده بود و تاکید داشت که این تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است.

منبع: ایلنا

کد خبر 402936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.