جهانگیری: پرداخت یارانه معیشتی ادامه پیدا خواهد کرد

معاون اول رئیس جمهور در خصوص یارانه معیشتی با تأکید بر اینکه برنامه در دست اجرای دولت برای پرداخت یارانه معیشتی ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: امیدوارم بتوانیم با استفاده از منابع جدید، علاوه بر یارانه معشیتی کمک های دیگری نیز به مردم ارائه دهیم.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) در سفر به بوشهر با تأکید بر اینکه یکی از دغدغه های اصلی مردم کشور وضعیت معیشتی است، اظهار کرد: دولت از فشارهایی که بر مردم وارد می شود آگاهی کامل دارد که البته باید بپذیریم این فشارها از جانب آمریکا بر کشور وارد می شود چرا که مهمترین منبع درآمدی کشور که نفت است را تحریم کرده اند و تلاش می کنند تا مانع از فروش نفت شوند.

وی ادامه داد: البته مدیریت کشور تلاش دارد با روش هایی بتواند نفت را به فروش برساند اما در هر صورت وقتی که مهمترین منبع درآمدی کشور تحت فشار قرار می گیرد، طبیعی است که فشارهایی بر اقتصاد کشور وارد شود. با برنامه ها و طرح های متعددی که در دستور کار دولت قرار دارد از بخشی از فشارهای مردم کاسته شود و دولت بتواند وضعیت معیشتی جامعه را بهبود بخشد. از صبوری و بزرگواری مردم ایران تشکر می کنم که تا امروز سختی ها و فشارها را با بزرگواری تحمل کرده اند و امیدوارم که روزهای بهتری در پیش رو داشته باشیم.

معاون اول رئیس جمهور در خصوص یارانه معیشتی نیز با تأکید بر اینکه برنامه در دست اجرای دولت برای پرداخت یارانه معیشتی ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: امیدوارم بتوانیم با استفاده از منابع جدید، علاوه بر یارانه معشیتی کمک های دیگری نیز به مردم ارائه دهیم.

جهانگیری با اشاره به ظرفیت های فراوان استان بوشهر برای توسعه، یکی از این ظرفیت ها را دریا دانست و افزود: دریا به عنوان یک ظرفیت کلیدی برای توسعه محسوب می شود و اقتصاد دریا محور نیز از سیاست هایی است که امروز به طور جدی در دستور کار دولت قرار دارد.

وی ادامه داد: ده ها زمینه فعالیت مرتبط با دریا وجود دارد از آبزی پروری گرفته تا صنایع مختلف دریایی و حمل و نقل و بنادر که خوشبختانه استان بوشهر در همه این بخش ها صاحب نام و دانش است و بخش عمده ای از تولیدات میگوی کشور که یکی از اقلام صادراتی ایران است نیز در بوشهر تولید می شود.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه از استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی ایران نام برد و گفت: اقتصاد کشور به منابع و ذخایر نفت و گاز بوشهر متکی است و در بخش انرژی هسته ای نیز علاوه بر یک نیروگاه قبلی، دو نیروگاه جدید نیز با سرمایه گذاری بیش از ده میلیارد دلار در بوشهر در دست اجرا است.

جهانگیری با بیان اینکه استان بوشهر در بخش کشاورزی نیز ظرفیت ها و استعدادهای خوبی دارد، خاطرنشان کرد: کشاورزی می تواند به شکوفایی اقتصاد بوشهر کمک کند و بخشی از برنامه هایی که در این سفر در دستور کار قرار دارد نیز مرتبط با حوزه کشاورزی است.

وی با اشاره به برنامه سفر یک روزه خود تصریح کرد: در این سفرطرح های متعددی در حوزه کشاورزی نظیر کشت گلخانه ای، آبیاری مدرن و دامپروری مورد بازدید و بهره برداری قرار خواهد گرفت.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه طرح هایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی در این سفر افتتاح خواهد شد، گفت: جلسه ای نیز با مسئولان استان در خصوص تنگناها و محدودیت ها برگزار خواهیم کرد و امیدوارم با حل مشکلات، به روند توسعه استان بوشهر سرعت بخشیم.

کد خبر 402458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.