فرم «ج» ۶۰ درصد ثبت‌نام کنندگان اقدام ملی مسکن قرمز است

وزیر راه و شهرسازی گفت: بررسی ها تاکنون حاکی از این است که در برخی از شهرها فرم «ج» ۶۰ درصد از ثبت نام کنندگان قرمز است که قطعا این افراد و افرادی که دیگر شرایط را دارا نیستند از اسامی نهایی حذف خواهند شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی تا پایان امسال به اتمام می‌رسد اظهار کرد: ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در تهران و هفت استانِ البرز، قزوین، زنجان، خراسان‌جنوبی، هرمزگان، کرمان و اصفهان روز گذشته و در اولین روز ثبت نام در این فاز به پایان رسید.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام روز گذشته با ثبت نام ۲۴۰ هزار نفر در سطح کشور و همچنین ۲۰ هزار نفر که در بافت فرسوده و پیش تر تشکیل پرونده داده بودند به اتمام رسید، اعلام کرد: روند ثبت نام روند مناسبی بود و هم اکنون در حال پالایش ثبت نام کنندگان هستیم.

اسلامی گفت: بررسی ها تاکنون حاکی از این است که در برخی از شهرها فرم «ج» ۶۰ درصد از ثبت نام کنندگان قرمز است که قطعا این افراد و افرادی که دیگر شرایط را دارا نیستند از اسامی نهایی حذف خواهند شد.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه هم اکنون وزارت راه و شهرسازی با همکاری دیگر سازمان ها و نهادهای مرتبط در حال پالایش ثبت‌نام‌کنندگان طرح اقدام ملی مسکن است، گفت: در مراحل بعدی در صورت تعیین اراضی جدید و در مکان هایی که ظرفیت وجود دارد ثبت‌نام از متقاضیان واجد شرایط انجام خواهد شد.

اسلامی تاکید کرد: مرحله دوم ثبت نام در استان های دارای شرایط بعد از پالایش انجام می شود. برنامه ریزی ها به گونه ای است که مرحله دوم ثبت نام حتما تا پایان سال به اتمام برسد تا بتوانیم ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی جامه عمل بپوشانیم. 

وی در خصوص بوی بد فرودگاه امام خمینی و راهکارهای وزارتخانه برای حل آن، اعلام کرد: برای بوی بد فرودگاه استانداری و محیط زیست اقدام خواهند کرد. وزارت راه وشهرسازی نیز کمک خواهد کرد تا این مشکل در اسرع وقت حل شود.

کد خبر 402439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.