۸۰ واحد مسکونی برای افراد نیازمند بهره‌برداری می‌شود

مدیرعامل موسسه خیریه امام حسین (ع) گفت: موسسه خیریه امام حسین (ع) تا کنون بیش از ۳۰۰ واحد مسکونی در سطح استان اصفهان تکمیل و به مددجویان واجد شرایط واگذار کرده، همچنین ۸۰ واحد مسکونی در دست اقدام برای ساخت دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، دردشتی ظهر امروز یکشنبه در نشست خبری با اشاره فعالیت‌های خیریه امام حسین (ع) و تامین مسکن برای افراد بی پناه در طی چهار دهه فعالیت، اظهار کرد: این موسسه خیریه به عنوان یک نهاد اجتماعی با همکاری و همیاری متخصصان، دانشگاهیان و آحاد جامعه در راستای رشد، تعالی و توانمند سازی مددکاران به خصوص حوزه مسکن به فعالیت می‌پردازد، این خیریه یک نهاد مردمی با تکیه بر توانمندی‌های افراد نیکوکار در حوزه‌های مادی و معنوی است که در حوزه تامین مسکن دائم، پایدار و مقاوم فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه در چهارمین دهه قعالیت این سازمان مردم نهاد با تکیه بر ظرفیت ترویج فرهنگ قرض الحسنه بیش از ۵۰۰ تسهیلات قرض الحسنه در جهت خرید و رهن مسکن به متقاضیان ارائه شده است، افزود: این موسسه در طی چهار دهه فعالیت خود بیش از ۱۵ هزار خانوار را تحت پوشش قرار داده و این اتفاق مهم با توجه به نقش راهبردی مسکن در زندگی روزمره افراد از اهمیت قابل توجهی برخوردار بوده است.

به گفته مدیر عامل موسسه خیریه امام حسین (ع)  موسسه خیریه امام حسین (ع) علاوه بر کمک‌های تعمیراتی، ساخت و ساز در زمینه کمک به مددجویان از انجمن‌های خیریه، تامین جهیزیه برای نیازمندان، مددجویان کمیته امداد امام (ره) و انجمن مددکاری امام زمان و مساعدت بیماران نقص ایمنی نیز فعالیت گسترده‌ای را دارد.

وی در خصوص آمار مراجعه کنندگان به خیریه و نحوه پذیرش آن، اظهار کرد: روزانه حدود ۲۰ یا ۳۰ مراجعه کننده به خیریه وجود دارد و همه افراد پذیرش می‌شوند و سپس با انجام تحقیق‌ اولیه با توجه به حفظ کرامت مددجو، با نظارت هیئت مدیره و با حضور افراد متخصص اینکار انجام می گیرد.

وی ادامه داد: بعد از انجام تحقیق اولیه در صورت استحقاق مددجود پذیرش نهایی او انجام می شود و با توجه به بودجه محدود خیریه این افرادد در نوبت قرار می گیرند و در حد توان و با حفظ کرامت انسانی آنها پوشش آنها صورت می گیرد.

دردشتی با تاکید بر اینکه وظایف ذاتی خیریه امام حسین (ع) مشاوره و هدایت متقاضیان برای دستیابی به بهترین نتیجه در حوزه مسکن پایدار است، گفت: این موسسه با تکیه بر دانش متخصصان، مشاوران و داوطلبان اجتماعی حوزه مسکن تا کنون بیش از ۳۰۰ واحد مسکونی در سطح استان اصفهان تکمیل و به مددجویان واجد شرایط واگذار کرده است، همچنین ۸۰ واحد مسکونی در دست اقدام برای ساخت دارد.

نیازهای مددکاران محدود نیست

همچنین حسین علی صرافیان، نائب رئیس هیئت مدیریه خیریه امام حسین (ع) نیز در این نشست با بیان اینکه نیاز مددکاران برخلاف مددجویان پنهان است، گفت: نیازهای مددکاران محدود نیست و این افراد زود رنج هستند و یکی از نیازهای آنها شفافیت خیریه در انجام کارهای صادقانه است، از سویی خیریه برای جذب مددکاران، صداقت و شفافیت را در اصل کار دارد و خیریه با تشکیلات منسجم و با جلسات شفافی به طور منظم اداره می شود.

وی با بیان اینکه حدود ۱۲ پروژه از ابتدای تاسیس خیریه تا کنون بر مبنای ظرفیت‌های مختلف ساخته شده و در اختیار نیازمندان قرار گذاشته شده است، اظهار کرد: علاوه بر این در طرحی که خیریه به تازگی دارد تلاش می شود که سالانه ۱۱۰ خانه را آماده کرده و در اختیار نیازمندان واقعی جامعه قرار دهد و اکنون اقدامات انجام اینکار فراهم شده است.

کد خبر 402371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.