گوش شنوایی برای مشکل آلودگی هوای اصفهان نیست

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اعضای شورای شهر مرتبا در خصوص رعایت موضوعات مورد نیاز برای پیشگیری از آلودگی هوا نکاتی را گوشزد کرده‌اند اما گوش شنوایی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، امیراحمد زندآور امروز (یکشنبه) در یکصد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه همچنان شاهد آلودگی هوای شهر بوده و هستیم اما کار مسئولان محدود به توصیه‌های اخلاقی به مردم شده است، اظهار کرد: اعضای شورای شهر مرتبا در خصوص رعایت موضوعات مورد نیاز برای پیشگیری از آلودگی هوا نکاتی را گوشزد کرده‌اند اما گوش شنوایی وجود ندارد.

وی با اشاره به ارسال لایحه بودجه ۹۹ کل کشور به مجلس شورای اسلامی، از نمایندگان درخصوص اصلاح بودجه مرتبط با شهرداری‌ها درخواست پیگیری کرد.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: حذف بند مربوط به پرداخت ۳۵ درصد از عوارض آلایندگی به محیط زیست که سهم شهرداری‌هاست و حذف یک جزء از تبصره ۱۴ موضوع عدم تخصیص و تعلق مالیات بر عوارص و منابع حاصل از قیمت بنزین نسبت به قبل از سهمیه‌بندی، از مواردی است که لازم است توسط نمایندگان در قبال شهرداری‌ها انجام دهند.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات مالی شهردادی کلانشهرها افزایش سقف انتشار اوراق اسلامی باید مورد توجه بوده و در بودجه اصلاح شود؛ اگر این موارد اصلاح نشود شهرداری‌ها با مشکلات فراوانی روبه‌رو خواهند شد.

کد خبر 402339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.