برقراری امکان گزارش‌گیری برخط عملکرد درآمدی ادارات کل تعاون استان‌ها

معاون فرهنگی- اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی سامانه وصول تعرفه ورزش کارگران خبر داد و گفت: از طریق این سامانه قابلیت گزارش گیری برخط و لحظه ای میزان عملکرد درآمدی خود را به تفکیک شهرستان های تابعه به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها داده می شود.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم صادقی فر اظهار کرد: در راستای دستورات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور شفاف سازی، برای نخستین بار در کشور «سامانه وصول تعرفه ورزش کارگران» در سایت این وزارتخانه اجرا و پیاده سازی شد.

وی با بیان این که این سامانه مطابق «ماده ۱۵۴ قانون کار و آیین نامه اجرایی آن» و «ماده ۷۸ قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین» است، افزود: سامانه وصول تعرفه ورزش کارگران طی جلسات کارشناسی متعدد توسط اداره کل امور ورزشی به طور جامع طراحی و در حال حاضر روی سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیاده سازی شده است که در آینده  نزدیک از آن  بهره برداری می شود.

وی تصریح کرد: از طریق این سامانه این قابلیت به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها داده می شود که امکان گزارش گیری برخط و لحظه ای میزان عملکرد درآمدی خود را به تفکیک شهرستان های تابعه داشته باشند.

صادقی فر با اشاره به اینکه کارفرمایان سراسر کشور پیش از راه اندازی این سامانه به صورت حضوری به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها مراجعه می کردند، خاطرنشان کرد: بر اساس رویکرد شفاف سازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این سامانه از این پس با قابلیت اتصال مستقیم به خزانه کل کشور، دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود.

کد خبر 401844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.