کره جنوبی حریف اصلی تیم فوتبال امید است

وزیر ورزش و جوانان گفت: تیم فوتبال امید ایران می تواند از سد ازبکستان و چین بگذرد و با نتیجه خوب در مصاف با کره جنوبی که سخت‌ترین حریف است با صعود به المپیک امیدوار باشد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر بعد از بازدید از تمرینات تیم امید در نشست ویژه با مسئولان فدراسیون فوتبال با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا گفت: درآمد ارزی حاصل از صادرات نفت و سوخت ایران در سال ٩٠ به ١٢٠ میلیارد دلار می رسید اما این میزان در سال جاری به ١٢ میلیارد دلار رسیده و این بیانگر کاهش شدید درآمد کشور است که ورزش هم تحت تأثیر آن قرار گرفته ولی با وجود محدودیت ها با قدرت برای بازی های المپیک آماده می شویم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در آستانه بازی های المپیک، حمایت مالی از تیم ها و ورزشکاران المپیکی مورد توجه ما قرار دارد و تلاش می کنیم در راستای رفع کمبودها و مشکلات تیم ملی امید نیز حمایت لازم را داشته باشیم.

سلطانی‌فر تصریح کرد: تیم امید مورد حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و نمی گذاریم کمبودی داشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مدال آوری ایران در رشته های کشتی، وزنه برداری و تکواندو و دو و میدانی در بازی های المپیک تصریح کرد: در المپیک ٢٠٢٠ نسبت به مدال آوری کاراته که برای اولین بار المپیکی شده و همچنین شمشیر بازی که در المپیک ریو تا پای سکو رفت، امیدواری زیادی داریم و در بقیه رشته ها هم نسبت به درخشش ورزشکاران و کسب مدال امید زیادی داریم .

سلطانی فر یادآور شد: تیم ملی بسکتبال ما المپیکی شده و نسبت به المپیکی شدن تیم های والیبال و فوتبال امیدها هم برای المپیکی شدن امید زیادی داریم.

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: تیم امید از بازیکنان خوبی سود می برد که در فوتبال ایران سابقه خوبی دارند. این نفرات در مرحله مقدماتی هم می توانند از سد ازبکستان و چین بگذرند تا با یک نتیجه خوب در مصاف با کره جنوبی که سخت ترین حریف ماست از گروه صعود کنیم و به المپیک امیدوار باشیم. 

کد خبر 401533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.