شرکت‌های خلاق ۶۰ میلیون تومان یارانه می‌گیرند

با توجه گلایه‌های برخی از فعالان عرصه دانش و فناوری از سود بالای تسهیلات بانکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اولین بار در کشور طرحی را به اجرا گذاشته است که بر اساس آن به سود تسهیلات پرداختی به این شرکت‌ها، یارانه تعلق می‌گیرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این یارانه از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری منتخب، پرداخت شده و به تسهیلات دریافتی با موضوع صادرات و انتقال فناوری تعلق می‌گیرد.

یارانه سود تسهیلات، مبلغی تا سقف ۶۰ میلیون تومان است که در صورت دریافت تسهیلات صادراتی یا انتقال فناوری از بانک‌ها، صندوق‌ها و نهادهای مالی و رعایت شرایط مندرج در مصوبه یارانه تسهیلات، شرکت مشمول استفاده از آن یارانه خواهد شد.

بسیاری از تولید کنندگان معمولاً از میزان بالای سود تسهیلات بانکی و جرائم دیرکرد گله‌مند هستند. بعضی نوسانات در جریان فروش و بازگشت ارز حاصل از صادرات و یا هر مشکل دیگری نیز ممکن است جریان نقدینگی یک بنگاه اقتصادی را با چالش مواجه سازد؛ این مسئله باعث می‌شود پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی با تأخیر مواجه شود.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه‌ای را طراحی کرده است که بر اساس آن شرکت‌های دانش بنیان و خلاق می‌توانند از یارانه سود تسهیلات تا سقف ۶۰ میلیون تومان برخوردار شوند. بر اساس این طرح شرکت‌های برتر صادراتی که سالانه بیش از ۱ میلیون دلار صادرات داشته باشند از یارانه بیشتری برخوردار خواهند بود.

همچنین برابر قانون، یارانه به تسهیلاتی تعلق می‌گیرد که سود آن‌ها معادل و یا حداکثر ۰.۵ درصد بیشتر از مصوبه شورای پول و اعتبار باشد.

کد خبر 400998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.