ویز (Waze) جاده‌های یخ زده را گزارش می‌دهد

قابلیت جدید مسیریاب ویز به مسافران جاده‌های برفی کمک زیادی می‌کند.

به گزارش ایمنا، مسیریاب پرطرفدار ویز به‌ تازگی قابلیت جدیدی را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است که به کمک آن رانندگان می‌توانند لغزندگی و یخ‌زدگی جاده‌ها را در ویز گزارش دهند و سایر رانندگان از آن مطلع شوند.

 پیش از این رانندگان قادر بودند تصادف‌ها را در این مسیریاب به سایرین گزارش دهند، اما قابلیت جدید برای جاده‌های برفی و رانندگان آن نعمت بزرگی خواهد بود، چرا که رانندگان می‌توانند شرایط آب‌وهوایی شامل برف، باران، تگرگ و جاده‌های لغزنده و یخ‌زده را گزارش دهند و سایر رانندگان مسیر را آگاه کنند.

به کمک این ویژگی جدید که تاحدودی به قابلیت پرچم‌دار کردن جاده‌ها شبیه است رانندگان، جاده‌های خطرناک و وضعیت آن‌ها را می‌توانند به‌سادگی گزارش داده و در اپلیکیشن ثبت کنند.

در حال حاضر این ویژگی جدید در ۱۸۵ کشور در دسترس بوده و کاربران می‌توانند جاده‌های برفی، یخ‌زده و لغزنده را در ویز گزارش و هشدار دهند. همچنین کاربران در این قابلیت جدید می‌توانند جاده‌های مه‌گرفته و آب‌گرفته (سیل) در جاده را به ‌سادگی روی نقشه مشخص کرده و دیگران را از وجود آن‌ها مطلع کنند.

ویز با ۱۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، پرطرفدارترین و پراستفاده‌ترین اپلیکیشن مسیریاب حال حاضر جهان است که به کمک کاربران خود می‌تواند سریع‌ترین وضعیت جاده‌های جهان را منتشر کند. پیش از این کاربران ویز قادر بودند خطراتی مانند روغن در جاده، چاله‌ها، جاده‌های بدون علائم راهنمایی و رانندگی و گردبادها را در این اپلیکیشن گزارش کرده و رانندگان دیگر را از وقوع اتفاقات و حوادث مطلع کنند؛ با اضافه‌شدن قابلیت جدید انتظار می‌رود بسیاری از سوانح رانندگی و گیر افتادن ماشین‌ها در برف و کولاک کاهش یابد.

منبع: زومیت

کد خبر 400807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.