ذوالقدر: سیاری می گوید ارتش با مسائل معیشتی مواجه است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون، معاون هماهنگ‌کننده ارتش گزارشی را از اقدامات ارتش و وضعیت بودجه‌ای آن به نمایندگان ارائه کرد.

به گزارش ایمنا، سیده‌فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش و معاونان وی در کمیسیون حاضر شدند و ایشان گزارشی را از اقدامات ارتش و وضعیت بودجه‌ای آن به نمایندگان ارائه کرد. 

وی افزود: در این جلسه دریادار سیاری عنوان کرد که زیرساخت‌های ارتش مربوط به ۵۰ سال قبل است و نیاز به بازسازی دارد و از سوی دیگر ما با مشکلات مختلفی در حوزه نیروی انسانی، مسائل معیشتی نیروها و ... مواجهیم. 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: دریادار سیاری تأکید کرد که ما با کمبود نیروی انسانی (حدود ۷۵ هزار نفر) مواجهیم و دیگر اینکه بودجه ما در حوزه مسائل فرهنگی و ورزشی بسیار ناچیز است و در حوزه مسائل عقیدتی نیز سرانه هر نفر در سال ۷ هزار تومان است. 

ذوالقدر خاطرنشان کرد: معاون هماهنگ‌کننده ارتش افزود که بودجه ما برای تأمین غذای نیروها به ازای هر فرد در ماه ۲۵۰ هزار تومان است و به طور کل با محدودیت‌هایی در این حوزه‌ها مواجه هستیم. 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: معاون هماهنگ‌کننده ارتش همچنین در این جلسه خواستار حضور ارتش در شورای عالی فضای مجازی شد و به توجه به ارتش به ویژه در حوزه فرهنگ و ورزش تأکید کرد. 

وی در پایان گفت: البته بودجه‌ به ارتش تخصیص پیدا می‌کند، اما از خزانه اعتبارات تخصیص نمی‌یابد پس بنا بر این شد که در اصلاح ساختار بودجه این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

منبع: فارس

کد خبر 400519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.