فعالیت بیش از ۲ هزار تاکسی در گرگان

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان از فعالیت ۷۲ دستگاه اتوبوس و بیش از دو هزار تاکسی در گرگان خبر داد

به گزارش ایمنا، مهدی کمال‌غریبی اظهار کرد: ۷۲ دستگاه اتوبوس و دو  هزار و ۹۴۲ تاکسی در سطح شهر برای خدمات رسانی به شهروندان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اتوبوس‌ها از ساعت شش صبح تا ساعت ۲۰ هر روز در ۳۲ خط و ۴۸۸ ایستگاه در سطح شهر فعال هستند، گفت: زمان انتظار برای اتوبوس در گرگان به طور میانگین بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان تصریح کرد: در تلاش هستیم با افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی زمان انتظار مسافران به ۱۰ دقیقه کاهش یابد.

کمال‌غریبی با بیان اینکه در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش نرخ کرایه نداریم گفت: رانندگان تاکسی‌های تک سوز ماهیانه ۴۰۰ لیتر و تاکسی‌های دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر سهمیه سوخت دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: پیمایش روزانه تاکسی‌ها به طور میانگین بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر است که در این صورت تاکسی بین ۲۰ الی ۳۰ لیتر بنزین مصرف می‌کند؛ بنابراین اگر میزان سهمیه تاکسی ها به ۶۰۰ لیتر افزایش یابد، عمده مشکلات کاهش خواهد یافت.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان با بیان این که آمار جابجایی روزانه اتوبوس ۷۲۵ نفر و تاکسی ۱۲۵ نفر است، ادامه داد: میانگین عمر ناوگان تاکسی گرگان بین ۹ الی ۱۰ سال و عمر اتوبوس‌ها با توجه به نوسازی انجام شده با حمایت شهردار گرگان ۸.۵ سال است.

کمال‌غریبی با تاکید بر این که عمر ناوگان ما نسبت به سایر شهرها قابل قبول است، از برنامه ریزی برای خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید و بازسازی ۱۰ دستگاه اتوبوس با تاکید و حمایت شهردار گرگان در سال ۹۹ خبر داد.

کد خبر 400053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.