پیش‌بینی برف و باران تا روز سه‌شنبه در اکثر مناطق کشور

بر اساس تحلیل جدیدترین نقشه‌های سازمان هواشناسی امروز به دلیل گذر موجی از شمال کشور و جریانات شمالی روی دریای خزر بارندگی در این سواحل به ویژه نیمه غربی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایمنا بنابر اعلام سازمان هواشناسی از فردا شنبه با تقویت سامانه بارشی، گستره بارش‌ برف و باران کل نیمه غربی کشور و بخش‌هایی از جنوب و مرکز را در بر می‌گیرد. بارش در مناطق جنوب و جنوب غرب کشور به صورت رگبار گاهی رعد و برق و در مناطق مستعد تگرگ، وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف خواهد بود. شدت بارش‌های فردا در جنوب غر و غرب کشور در استان‌های خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری،‌کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه در ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش بینی می‌شود.

روز یکشنبه در اکثر مناطق کشور آسمانی ابری همراه با بارش برف و باران و در مناطق جنوبی کشور رگبار و رعد و برق روی می‌دهد. روز دوشنبه ۱۸ آذر در استن‌های جنوبی کشور یعنی استان‌های هرمزگان، نیمه جنوبی فارس و بخش‌هایی از کرمان رگبار،‌رعد و برق و در بخش‌هایی از شمالشرق، شرق و جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده پیش بینی می‌شود، مجددا از اواخر وقت دوشنبه در غرب، شمالغرب و شمال کشور بارش‌ها آغاز می‌شود.

روز سه شنبه هفته آنده بارش در استان‌های جنوبی تقویت شده و در مناطق غربی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور نیز بارندگی پیش بینی شده است.

همچنین از ظهر فردا و روز یکشنبه خلیج‌فارس و دریای عمان مواج خواهد بود.

کد خبر 399760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.