در ناآرامی‌ها بانک ها و شهرداری ها بیشترین آسیب را دیدند

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور گفت: در وقایع اخیر و تخریب‌هایی که صورت گرفت بعد از سیستم بانکی که ۷۰۰ شعبه در سطح کشور تخریب شد، بیشترین خسارت در حوزه شهرداری‌ها بود.

به گزارش ایمنا، حمیدرضا موفق در همایش شهرداران، رؤسا و اعضای شوراهای شهر سراسر استان کرمان با اشاره به آسیب‌شناسی شهردارهای کشور اظهار کرد: در بررسی یک‌هزار خبر حوزه حراست شهرداری‌ها و استانداری‌های کشور، ۳۰ درصد فراوانی اخبار مربوط به تخلفات مالی است و در شهرداری‌ها ارتشاء بیش از اختلاس است.

وی افزود: در دو سال اخیر بحث جعل در شهرداری‌ها خیلی شدت گرفته و اخیرا در یکی از شهرداری مراکز یکی از استان ها حدود ۲۵ نفر دستگیر شدند که بیش از یک میلیارد تومان رشوه در این بحث جعل رد و بدل شده و حدود ۴۰۰ میلیارد تومان حقوق شهرداری تضییع شده است.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌های و دهیاری‌های کشور تصریح کرد: یکی از مواردی که در جعل مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد، فرم‌های قدیمی است که باید این اوراق تعیین تکلیف شود.

موفق با بیان اینکه ۱۶ درصد از مسائل شهرداری‌ها مربوط به اعتراضات و حقوق معوق است، عنوان کرد: سال ۹۷ سخت ترین سال شهرداری‌ها بوده و ۱۶۸ مورد در کشور تجمع داشتیم که خوزستان و تهران بیشترین و کرمان کمترین موارد را داشته که نشان دهنده مدیریت دوستان ما در استان کرمان است که جای تقدیر دارد.

وی گفت: ۱۴ درصد فراوانی اخبار نیز مربوط به اختلاف بین شورا و شهرداری بوده که بخشی مربوط به دخالت در امور جاری شهرداری و بخش دیگر اختلاف نظر و سلیقه است که این مورد طبیعی است، اما موارد بیان شده مربوط به اختلافات شدید است.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌های و دهیاری‌های کشور افزود: ۱۴ درصد فراوانی اخبار مربوط به زمین خواری و تغییر کاربری‌ها، ۱۳ درصد مربوط به تامین نشدن منابع مالی و سه درصد مربوط به سفرهای خارجی، قراردادها و سه درصد مربوط به فعالیت‌های انتخاباتی است.

موفق با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال اظهار کرد: باید مراقبت شود که در ایام انتخابات از امکانات شهرداری و شوراها له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده نشود.

وی با اشاره به مسائل اخیر کشور و افزایش قیمت بنزین گفت: باید توجه شود که در حمل و نقل عمومی نباید افزایش کرایه داشته باشیم.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور اظهار کرد: در وقایع اخیر و تخریب‌هایی که صورت گرفت بعد از سیستم بانکی که ۷۰۰ شعبه در سطح کشور تخریب شد، بیشترین خسارت در حوزه شهرداری‌ها بود.

منبع: ایسنا

کد خبر 399638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.