اسامی کد رشته‌های کارشناسی ارشد ۹۹ اعلام  شد

کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت‌نام متقاضیان  شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ و المپیاد علمی دانشجویی کشور منحصراً به صورت اینترنتی از روز شنبه ۱۶ آذرماه ۹۸ آغاز و در روز دوشنبه ۲۵ آذر پایان می‌گیرد.

فرآیند ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ در ۶ گروه آموزشی و برای ۱۴۱ کد رشته امتحانی شامل ۵۴ کد رشته علوم انسانی، ‌۱۷ علوم پایه، ۲۴ فنی و مهندسی، ۲۳ کد رشته امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی، ۱۳ کد رشته امتحانی هنر و ۱۰ کد رشته امتحانی دامپزشکی صورت می‌گیرد.

 متقاضیان می‌توانند برای پذیرش در تمام دوره‌های روزانه، نوبت دوم، مجازی، پردیس‌های خودگردان، دانشگاه‌ها و موسسه‌های غیرانتفاعی غیردولتی، پیام نور و حتی دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند.

گزینش دانشجو در هر یک از رشته‌های امتحانی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته از بین داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته هستند با توجه به نمره کل اکتسابی، اولویت کد رشته‌های انتخابی و نتیجه بررسی صلاحیت‌های عمومی مطابق ضوابط مربوط از کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ آغاز شد و این روند برای آزمون‌های کارشناسی ارشد ادامه دارد.

طبق تبصره گزینش نهایی در تمام رشته‌های تحصیلی طبق ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی (حاصل از تراز نمرات دروس) در هر گرایش با توجه به ضرایب مربوط و ۲۰ درصد معدل تراز شده انجام می‌شود.

کلیه متقاضیان باید در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما (دفترچه راهنمای ثبت‌نام همزمان با شروع ثبت‌نام بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی قرار خواهد گرفت) و فراهم‌کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام آزمون مذکور اقدام کنند.

اطلاعیه تکمیلی این سازمان درخصوص ثبت‌نام این آزمون در روز شنبه ۱۶ آذرماه از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می‌شود.

کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه برگزار خواهد شد.

کد خبر 399440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.