اتمام فاز یک خط ۲ مترو تبریز  تا پایان شورای پنجم

شهردار تبریز با بیان اینکه راه‌اندازی مترو در مسیر بازار به لاله و بازار به ائل گلی و بالعکس کمک زیادی به کاهش ترافیک می‌کند، گفت: با حمایت‌های جدی از این پروژه، مترو تا پایان سال به ایستگاه لاله و تا پایان دوره پنجم شورا فاز یک خط دو آن به اتمام می‌رسد.

به گزارش ایمنا، ایرج شهین‌باهر در نشست صمیمی با اساتید دانشگاه علمی کاربردی شهرداری تبریز با اشاره به لزوم مقابله با آلودگی هوا و استفاده از حمل و نقل عمومی و پاک، اظهار کرد: آلودگی هوا یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که باید بیش از پیش به فکر مقابله با آن بود و استفاده از وسایل نقلیه عمومی یکی از راهکارهایی است که می‌تواند به کاهش میزان آلودگی هوا کمک کند.

وی افزود: آلودگی‌های اخیر هوا، نگرانی در مورد آینده را بیشتر کرده وتاثیر مخرب آلودگی هوا در آینده خودنمایی می‌کند.

شهردار تبریز گفت: انواع بیماری‌ها از جمله سرطان‌ها در اثر آلودگی هوا در افراد به وجود می‌آید و لازم است تا همه با حفظ محیط زیست، به فکر حفظ جان و سلامتی انسان‌ها باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از حمل و نقل عمومی و پاک، تصریح کرد: بر اساس آمار حدود ۷۰ درصد از آلودگی هوا ناشی از تردد خودروهای شخصی است و با توجه به این آمار، استفاده از حمل و نقل عمومی به خصوص مترو بیش از پیش ضروری به نظر می رسد.

شهین‌باهر تاکید کرد: بزرگترین اقدامی که طی دو سال اخیر در شهر انجام شده، تسریع در اجرای عملیات مترو بوده که در این راستا با همکاری و همراهی شهرداران مناطق و مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تبریز هزار و ۳۰۰میلیارد مورد نیاز این پروژه تامین و تزریق شده است.

وی با اعلام حمایت جدی خود از پروژه مترو تبریز، اظهار کرد: حمایت از این پروژه در سال ۹۹ نیز ادامه می‌یابد و اگر بتوانیم خط یک را به ایستگاه لاله و فاز یک خط دو را از قراملک به بازار برسانیم، دسترسی بسیار خوبی ایجاد و در زمینه ترافیک نیز شرایط در این مسیرها بسیار بهتر می‌شود.

شهردار تبریز با بیان اینکه راه‌اندازی مترو در مسیر بازار به لاله و بازار به ائل گلی و بالعکس کمک زیادی به ترافیک می‌کند، گفت: با حمایت‌های جدی از این پروژه، مترو تا پایان سال به ایستگاه لاله و تا پایان دوره پنجم شورا فاز یک خط دو آن به اتمام می‌رسد.

وی افزود: ما سعی داریم تا پروژه‌های ویترینی کمتری داشته باشیم؛ به عنوان مثال سازمان عمران روزانه هزار و ۲۰۰تن آسفالت توزیع می کند و این آسفالت‌ریزی‌ها به صورت شبانه انجام می‌شود تا مردم در ترافیک نمانند و یا اینکه روزانه هزار و ۵۰۰نفر در زیر زمین برای پیشرفت پروژه مترو فعالیت دارند.

کد خبر 399419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.